چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟

آیشواریا رای امسال ۵۰ ساله می شود. این بازیگر مشهور و محبوب هندی که توانست به هالیوود نیز راه یابد، پس از مادر شدن با انتقادات شدیدی مواجه شد. با این حال، او با شجاعت توانست بر ناملایمات غلبه یابد و با خودش صادق ماند. داستان او به طور حتم برای هر زنی الهام بخش است.

موبنا-آیشواریا رای کار مدلینگ را در دوران دانشگاه آغاز کرد و در سال ۱۹۹۴ برنده ی مسابقه ی زیبایی «دوشیزه دنیا» (Miss World) شد. بعد از آن، این زیباروی کاریزماتیک فوراً توجه فیلمسازها را به خود جلب کرد. او خیلی زود به یکی از ستارگان سینمای هند بدل شد و سپس به سینمای غرب راه یافت. رسانه ها لقب «زیباترین زن دنیا» را به او داده بودند.

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟
آیشواریا رای ۲۱ ساله در سال ۱۹۹۴

در سال ۲۰۰۶ آیشواریا با آبیشک باچان، پسر آمیتاب باچان، بازیگر مشهور هندی همبازی شد. آن ها خیلی زود به هم دل باختند و در سال ۲۰۰۷ با یکدیگر ازدواج کردند.

در سال ۲۰۱۰ آیشواریا یکباره تصمیم به کنار گذاشتن بازیگری گرفت و به یک مرخصی ۵ ساله رفت. در اوایل سال ۲۰۱۱ دلیل این تصمیم معلوم شد؛ آیشواریا و همسرش اولین فرزند خود را در راه داشتند. از آنجایی که آیشواریا در آن زمان ۳۸ ساله بود، بارداری او پرمخاطره محسوب می شد.

بسیاری از زنان در چنین موقعیتی ترجیح به سزارین می دهند، اما آیشواریا تصمیم به زایمان طبیعی گرفت و حتی از بیهوشی خودداری کرد.

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟

در نوامبر ۲۰۱۱، دختر این زوج به نام آرادیا به دنیا آمد، اما آیشواریا با موجی از انتقاد شدید مواجه شد. تصاویر ملکه زیبایی سابق که او را در پنجمین ماه پس از زایمانش نشان می داد، با واکنش های زیادی در فضای مجازی مواجه شد.

البته کسانی هم بودند که به دفاع از آیشواریا برآمدند و از اظهارنظر مردم درباره ی وزن یک شخص انتقاد کردند؛ هم از میان کاربران عادی شبکه های اجتماعی و هم چهره های مشهور از جمله تعدادی از طراحان لباس.

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟
آیشواریا رای ۳۹ ساله در سال ۲۰۱۲

قوی ماندن در برابر فشار شبکه های اجتماعی برای آیشواریا کار راحتی نبود. با این حال او همیشه به زندگی طبق راه و روش خودش و توجه نداشتن به کلیشه ها مشهور بوده است. احتمالاً روراستی آیشواریا و نگرش مثبتش به زندگی بود که به او کمک کرد انتقادها از ظاهرش را با متانت پشت سر بگذارد و از مادر شدن خود نهایت لذت را ببرد.

وقتی از او سؤال شد که آیا رفتار جامعه او را غمگین کرد، با اعتماد به نفس پاسخ داد: «وقتی مادر شدم، زیباترین حس دنیا بود. چند تغییر هورمونی داشتم ولی چیزی را در من عوض نکرد. من هیچوقت به خودم شک نکردم. با وجود آرادیا و مثبت نگری و روراستی ای که دارم، در زندگی ام خیلی احساس خوشحالی می کنم.»

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟

آیشواریا با سرعت مناسب و بدون تلاش برای راضی کردن طرفدارانش یا تهیه کنندگان، به وزن سابق خود بازگشت و بازیگری را دوباره آغاز کرد. این امر ۴ سال برای او به طول انجامید.

در سال ۲۰۲۳، آیشواریا حضور جالب توجهی با یک لباس متفاوت بر روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن داشت. او در همان مراسم، گفتگوی کوتاهی درباره ی راحت بودنش با بدن خود و خودداری از قضاوت دیگران و خود داشت.

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟
آیشواریا رای ۴۹ ساله در سال ۲۰۲۳

او گفت: «به قضاوت تان از دیگران که برای خود تصمیم می گیرند، نچسبید. دنیا، دنیای آزادی است: هم خودتان زندگی کنید و هم اجازه دهید دیگران هم زندگی کنند. فکر می کنم مردم وقتی این کار را می کنند، احتمالاً از ناامنی روانی شان نشأت می گیرد. اگر با ظاهر خودتان راحت باشید و با خودتان بودن احساس راحتی کنید، آن همه انرژی برای قضاوت کردن دیگران نمی گذارید. به همین سادگی است.»

چرا آیشواریا رای مدتی بازیگری را کنار گذاشت؟

روزیاتو

دکمه بازگشت به بالا