زیباترین حیوان جهان؛ این اسب از افسانه‌ها آمده!

انسان رابطه بسیار خاصی با اسب دارد. برای قرن ها، آنها در مزارع ما زحمت کشیده اند و در جنگ ها مارا همراهی کردند، در طول سال ها، بسیاری از نژادهای مختلف توسعه یافته اند، همه با ویژگی های مختلف اما در این میان تعدادی از آنها، توجه ها را به خود جلب میکنند.

موبنا- فریزین، نام اسبی است که لقب زیباترین اسب جهان را گرفته است. این اسب نام خود را از محل پیدایش خود، فریسلاند در هلند گرفته است. این اسب ها معمولاً کاملاً سیاه هستند، اگرچه برخی از آنها یک ستاره کوچک سفید روی پیشانی خود دارند.

رنگ سیاه این حیوان زیبا، به تنهایی او را به حیوانی چشمگیر تبدیل می کند، اما یک فریزین چیزی بیشتر از رنگ زیبایش دارد. یال و دم آنها بلند و ضخیم است و اغلب ظاهری موج دار دارد. در قسمت پایین ساق پاها نیز موهای بلندی دارند که به عنوان «پر» شناخته می شوند.

آنها اسب های بزرگی هستند که به طور متوسط قدی به اندازه بیش از ۱۵ دست دارند. اما آنها فوق العاده زیرک و برازنده هستند. رنگ و ویژگی های این حیوان بود که باعث شد در قرون وسطی بسیار ارزشمند باشد. قدرت آنها باعث شد تا بتوانند یک شوالیه را با زره کامل حمل کنند و در عین حال در میدان نبرد چابک بمانند.

اسب سیاه،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

این نژاد هنوز هم محبوب است، علیرغم خطر انقراض تاریخی، این نژاد همچنان در کشور خود برای سوارکاری تفریحی و مسابقه ای محبوب است. در طول سال‌ها، فریزین به‌عنوان یک اسب جنگی که شوالیه‌ها را به نبرد می‌برد، و همچنین به عنوان اسب کشاورزی و حتی در سیرک در قرن بیستم استفاده می‌شد. با این حال، امروزه آنها بیشتر برای اهداف تفریحی استفاده می شوند. در حالی که ظاهر چشمگیر و رفتار آرام آنها را به گزینه ای محبوب برای سینما و تلویزیون تبدیل کرده است.

همراه با افزایش استفاده از ماشین آلات به جای اسب در کشاورزی و صنعت، در اوایل دهه ۱۹۰۰، تنها سه اسب نر نژاد از نژاد فریزین باقی مانده بود اما این نژاد در طول قرن ۲۰ و ۲۱ بازیابی شد و امروزه فریزین ها حدود ۷ درصد از اسب های هلند را تشکیل می دهند.

اسب سیاه،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

خبرانلاین

دکمه بازگشت به بالا