آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید؟

شامپوهای بنفش یک محصول ضروری در مراقبت از موهای بلوند هستند. اثر روشن کنندگی این شامپوها به حفظ رنگ موهای شما برای مدت طولانی تری کمک می کند. اما آیا می توان از شامپوی بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کرد؟ بله، تو میتونی. اینها شامپوهای رسوب کننده رنگ هستند که تارهای موهای روشن شده شما را رنگ می کنند و رنگ های برنجی شما را خنثی می کنند. آنها همچنین به داشتن موهایی شاداب و سالم کمک می کنند.

موبنا-این شامپوها روی موهای تیره یا قهوه ای با هایلایت های رنگی بهترین عملکرد را دارند. این مقاله به بررسی روش صحیح استفاده از شامپوهای بنفش بر روی موهای قهوه ای می پردازد. برای دانستن بیشتر به خواندن ادامه دهید.

شامپو بنفش چیست؟

شامپو بنفش همان چیزی است که به نظر می رسد – شامپویی با رنگدانه های بنفش برای خنثی کردن ته رنگ های برنجی در موهای بلوند و رنگ شده. معمولاً به آن شامپو تونینگ می گویند.

اما چرا بنفش و نه هیچ رنگ دیگری؟ اگر چرخه رنگ را به خاطر داشته باشید، بنفش برعکس زرد است. زردی مو را خنثی می کند و رنگ مو را تازه می کند و آن را برای مدت طولانی تری روشن و زیبا نگه می دارد. به طور مشابه، شامپوهای بنفش نیز دارید. آنها مشابه هستند با این تفاوت که رنگ بنفش رنگدانه های قرمز بیشتری دارد در حالی که بنفش رنگدانه های آبی بیشتری دارد. شما می توانید بسته به لحن برنجی خود انتخاب کنید. بله برای موهای قهوه ای می توانید از شامپو بنفش استفاده کنید.

اگر هایلایت، بالیاژ یا آمبره با سایه روشن تر مانند بلوند، بلوند پلاتینیوم یا هر رنگ موی روشن دیگری دارید، شامپوی بنفش می تواند به حفظ هایلایت کمک کند.

تاثیر شامپو بنفش بر روی موهای قهوه ای

آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید

توجه: قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، شستن مکرر مو، آب سخت و آلودگی می تواند رنگ مو را نارنجی کند. نارنجی بودن رنگ مو به ته رنگ های نارنجی یا زردی اشاره دارد که رنگ مو در طول زمان ایجاد می شود. استفاده از شامپوی بنفش می تواند نارنجی بودن را کاهش دهد و درخشندگی بند های برجسته شما را حفظ کند.

نکته مهم

استفاده بیش از حد از شامپو بنفش ممکن است منجر به کدر، خشکی و وز شدن موها شود.

اگر به تازگی موهای قهوه ای زیبای خود را هایلایت کرده اید، می توانید از شامپوی بنفش استفاده کنید. در قسمت بعدی روش صحیح استفاده از یکی را توضیح داده ایم!

 

چگونه از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنیم

تاثیر شامپو بنفش بر روی موهای قهوه ای

روش صحیح استفاده از شامپو بنفش چیست؟

برای استفاده از شامپوی بنفش روی موهای قهوه ای:

موهای خود را به درستی خیس کنید. مقداری شامپو بنفش را بین کف دست خود بمالید تا کف کند. آن را روی سر، در تمام طول موهای خود ماساژ دهید. بگذارید حدود ۵ دقیقه یا بیشتر بماند (در ادامه مقاله به تفصیل مورد بحث قرار خواهد گرفت). شامپو را بشویید و از نرم کننده استفاده کنید.

توجه: یک بار در هفته از شامپوی بنفش استفاده کنید تا رنگ‌های روشن‌تری داشته باشید.

هنگام استفاده از شامپوی بنفش، زمانی که آن را روی آن می گذارید به همان اندازه مهم است.

چه مدت باید شامپوی بنفش را روی موهای قهوه ای خود بگذارم؟

این بستگی به شدت برنجی بودن آن دارد. می توانید آن را به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید تا تمام برنجی آن کاهش یابد و رنگ خاکستری، نقره ای، پلاتینیوم یا بلوند حفظ شود. با این حال، اگر نمی خواهید رنگ موهایتان شاداب شود، می توانید آن را تنها به مدت پنج دقیقه یا مانند شامپوی معمولی که استفاده می کنید، نگه دارید.

بیش از ۲۰ دقیقه آن را نگذارید. در حالی که شامپوی بنفش هیچ رنگی ندارد، اما اگر آن را برای مدت طولانی روی موهای خود بگذارید، ممکن است رنگ یاسی روشنی از خود به جای بگذارد. با این حال، رنگ فقط با یک بار شستشو از بین می رود.

در حالی که شامپوی بنفش برای موهای بلوند عالی است، آیا رنگ های قرمز مایل به قهوه ای یا مسی را از بین می برد؟ آیا این یک راه حل امیدوارکننده برای موهای قهوه ای برنجی است؟ بخوانید تا متوجه شوید.

آیا شامپو بنفش راه حلی برای از بین بردن رنگ نارنجی در موهای قهوه ای است؟

یک شامپوی بنفش می تواند از رنگ برنجی مایل به زرد در هایلایت های شما مراقبت کند. با این حال، اگر هایلایت شما قهوه ای نارنجی شده است، یک شامپو آبی می تواند کمک کند. برخلاف شامپوهای بنفش، شامپو آبی حاوی رنگدانه‌های بنفش آبی است که می‌تواند رنگ‌های گرم و نارنجی را خنک کند.

سبزه ها می توانند از شامپوهای بنفش و آبی برای حفظ هایلایت استفاده کنند. با این حال، شامپوهای آبی معمولاً به عنوان شامپوهای سبزه شناخته می شوند.

نکته مهم

شامپو بنفش روی موهایی با رنگ های نارنجی خوب کار نمی کند زیرا بنفش و نارنجی در چرخه رنگ مخالف نیستند. به جای آن شامپو آبی را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ کردن موهایتان مستلزم مراقبت حداکثری از آن است. بدون کمک محصولات موی مخصوص موهای رنگ شده، رنگ ها شروع به محو شدن می کنند و درخشندگی خود را از دست می دهند و باعث می شوند موها ناسالم و رنگ برنجی به نظر برسند، به خصوص اگر آنها را بلوند یا هر سایه روشن رنگ کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از این امر، استفاده از شامپوی بنفش در رژیم مراقبت از مو است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، اینفوگرافیک زیر را بررسی کنید.

شامپو بنفش رنگ های نارنجی را در موهای بلوند و رنگ شده خنثی می کند. حاوی رنگدانه های بنفش است که رنگ های زرد برنجی را از بین می برد. عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلودگی، آب سخت، و شستن بیش از حد موهای شما می تواند منجر به این رنگ های نارنجی شود. درمان موهای زائد رنگ مو نیز می تواند نارنجی ناخوشایندی را پشت سر بگذارد.

اگر موهای قهوه ای خیلی روشن هستند یا هایلایت های بلوند یا روشن تری دارید، می توانید از شامپوی بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید. این به این دلیل است که رنگ بنفش مکمل زرد در چرخه رنگ است و در نتیجه آن را متعادل یا خنثی می کند. اگر موهای تیره، قرمزتر یا مسی دارید، باید از شامپو آبی استفاده کنید تا رنگ موهایتان یکدست شود.

چگونه از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنیم

چطور از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنیم

سوالات متداول درباره آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید؟

آیا شامپو بنفش موهای قهوه ای را سبز می کند؟

خیر، شامپوی بنفش موهای قهوه ای را سبز نمی کند.

 آیا شامپو بنفش ضرر دارد؟

نه، شامپوی بنفش ضرری ندارد. اما اگر آن را برای مدت طولانی رها کنید، ممکن است به بنفش روشن تبدیل شود.

 آیا شامپو بنفش تونر است؟

بله، شامپو بنفش یک تونر است. این به حفظ ظاهر موهای روشن یا بلوند کمک می کند.

 استفاده از شامپو بنفش بهتر است یا نرم کننده؟

یک نرم کننده بنفش ممکن است همان اثر شامپو را داشته باشد. علاوه بر این، برخلاف شامپو به حالت‌دهی مو نیز کمک می‌کند. از این رو، استفاده از نرم کننده بنفش ممکن است سود بیشتری داشته باشد.

 آیا استفاده روزانه از شامپو بنفش اشکالی ندارد؟

بله، اگر احساس می کنید موهایتان برنج می شود، می توانید روزانه از شامپو بنفش استفاده کنید.

آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید

آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید

سخن پایانی مقاله درباره آیا می توانید از شامپو بنفش برای موهای قهوه ای استفاده کنید؟

شامپوهایی با رنگ بنفش که معمولاً برای تقویت موهای بلوند استفاده می‌شوند، می‌توانند به خنثی کردن رنگ‌های برنجی موهای قهوه‌ای نیز کمک کنند. این هایلایت های رنگی روشن تر و پر جنب و جوش تر به نظر می رسند و در عین حال درخشندگی سالمی به موهای شما می بخشند.

برای ته رنگ های نارنجی و قرمز، شامپوی با رنگ آبی ترجیح داده می شود. با استفاده از شامپو بنفش روی موهای قهوه ای بدانید چه اتفاقی می افتد! نتایج را در این ویدیو ببینید و متوجه شوید که آیا این انتخاب برای شما مناسب است یا خیر. آن را بررسی کنید!

بیتوته

دکمه بازگشت به بالا