گروگانگیری ۶۵۰ میلیونی در ویلای شمال

مرد جوان که به خاطر اختلاف ۶۵۰ میلیون تومانی بر سر خرید ملک شریکش را گروگان گرفته بود در یک قرار ملاقات برنامه ریزی شده بازداشت شد.

موبنا-چند روز قبل مرد جوانی به پلیس رفت و از ناپدید شدن برادرش خبر داد: از دیروز تا به حال برادرم ناپدید شده و هر چه با او تماس می گیریم، تلفن را جواب نمی دهد.  با دوست و آشنا هم تماس گرفتیم اما کسی از او خبری نداشت. تا اینکه صبح امروز مردی با تلفن همراه پدرم تماس گرفت و مدعی شد برادرم نزد او است و برای آزادی او باید ۶۵۰ میلیون تومان به حسابش واریز کنم. گرچه مرد جوان تهدید کرد که در این رابطه به پلیس حرفی نزنیم اما ترسیدیم که بعد از پرداخت پول بازهم برادرم آزاد نشود.

به دنبال شکایت مرد جوان به دستور بازپرس محمدرضا صاحب جمعی تحقیقات برای آزادی گروگان  آغاز شد. کارآگاهان اداره آگاهی ضمن آموزش‌های لازم به برادر گروگان  از او  خواستند با گروگانگیر قرار ملاقات بگذارد. بدین ترتیب  تیمی از کارآگاهان راهی محل قرار در شمال کشور شدند. با حضور گروگانگیر در محل قرار، مأموران او را بازداشت کرده و مرد جوان را که در ویلایی گروگان گرفته شده بود آزاد کردند.

متهم  در تحقیقات مدعی شد: من قصد ربودن این مرد را نداشتم. او با پای خودش به ویلای شمال آمد. ما باهم معامله ملکی انجام دادیم و او باید ۶۵۰ میلیون تومان به من پرداخت می کرد اما از آنجایی که  این پول را پرداخت نکرد او را به ویلا دعوت کرده و اجازه ندادم خارج شود تا خانواده‌اش بدهی او را پرداخت کنند.

به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، متهم در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

نوشته های مشابه

ایران

دکمه بازگشت به بالا