اولین صحبت‌های یاسمین مقبلی بعد از رسیدن به ماه

فضاپیمای SpaceX Dragon، (۲۷ اوت) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید تا خدمه فضانورد جدیدی را برای شروع یک ماموریت نیم ساله به آزمایشگاه مداری منتقل کند.

موبنا- کپسول فضاپیمای SpaceX Dragon در تاریخ ۲۷ اوت در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) لنگر انداخت. جاسمین مقبلی، فرمانده ناسا، پس از لنگر انداختن موفقیت‌آمیز، به کنترل مأموریت اسپیس‌ایکس گفت: «خیلی متشکرم. باید مدام به خودم یادآوری کنم که این یک رویا نیست.»

این لنگرگاه پایان یک سفر نزدیک به ۳۰ ساعته برای خدمه چهار نفره کپسول بود که در ساعات اولیه روز شنبه از پد ۳۹A ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. اما این شروع چیزی بزرگتر است، یک ماموریت شش ماهه برای مقبلی و سه خدمه اش.

آندریاس موگنسن خلبان Crew-۷ از آژانس فضایی اروپا به اسپیس ایکس گفت: “این اولین قدم سفر است، ماموریت واقعی اکنون آغاز می شود.” در ایستگاه فضایی بین‌المللی، ما کارهای زیادی در پیش داریم که مشتاقانه منتظر آن هستیم.»

فضانوردان Crew-۷ سپس به هفت فضانوردی که قبلاً در ایستگاه بودند پیوستند و تمام ۱۱ فضانورد برای یک مراسم استقبال کوتاه گرد هم آمدند تا ماموریت مشترک خود را آغاز کنند.

این ماموریت هفتمین پرواز عملیاتی خدمه تجاری برای ناسا توسط SpaceX و هشتمین پرواز این شرکت برای آژانس فضایی ایالات متحده به طور کلی (شامل یک پرواز آزمایشی خدمه) است.

دیده بان ایران

دکمه بازگشت به بالا