وزارت علوم : تشکیل کارگروه تخصصی حجاب در دانشگاه‌ ها

مدیرکل سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم ، تحقیقات و فناوری از تشکیل کارگروه تخصصی عفاف و حجاب در دانشگاه‌ های کشور خبر داد.

موبنا-محمد مهدی ذوالفقارزاده مدیرکل سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری در رویداد تعالی حکمرانی عفاف و حجاب گفت: اقدامات در حوزه عفاف وحجاب در بخش‌های سیاستی، تبینی، تشویقی، اثباتی و … است.

وی از تشکیل کارگروه تخصصی عفاف و حجاب در دانشگاه ها کشور خبر داد و گفت: ابلاغ همه مصوبات مرتبط با عفاف و حجاب و پوشش به دانشگاه‌ها انجام شده است. راهبردهای پشتیبانی، ترویج مطالعات و پژوهش، آموزش، استفاده بهینه از ظرفیت ساختارها و رعایت الزامات نگرشی متولیان و مجریان و همچنین مواجهه هوشمندانه و مدبرانه به عنوان راهبردها در دانشگاه‌ها به عنوان راهبردها در نظر گرفته شده است.
ذوالفقارزاده تاکید کرد: ابلاغ استفاده از ظرفیت اساتید محبوب و موثرین دانشگاهی و اولویت دهی به دانشجویان هنجار شکن در اعزام به راهیان نور و راهیان پیشرفت و همچنین تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ستاد وزارت علوم و کل دانشگاه‌ها از دیگر اقدامات انجام گرفته است.
مدیرکل سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از اجرای طرح حریم فرهیختگی خبر داد و گفت: این اقدام در جهت توسعه فرهنگ پوشش و عفاف و حجاب صورت گرفته است.

ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا