۱۰ فیلم ترسناک در مورد اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی؛ از Clickbait تا Unfriended

همان طور که رسانه های اجتماعی و عصر دیجیتال هر روز بیش از پیش افراد را در تمام جنبه های زندگی روزمره شان تحت تاثیر قرار می دهند، کاملاً منطقی به نظر می رسد که این موضوع نیز وارد ژانر وحشت شود. حتی چندین فیلم ترسناک هم وجود دارند که به سبک ویدیوهای وایرال یا استریم های زنده فیلمبرداری می شوند. برخی از این فیلم ها مسلماً ممکن است بازگوکننده داستان های ترسناک کلاسیک، تنها با یک پیچش دیجیتالی، باشند.

موبنا-بسیاری از داستان های ترسناک کلاسیک، ماهیتی اخلاقی در بطن خود دارند و فیلم های ترسناک با موضوع شبکه های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اغلب اوقات، چیزهایی مانند اذیت و آزار سایبری یا وسواس برای اعمال قدرت و نفوذ، فقط باید توسط قدرت های تاریکی که وجود دارند مجازات شوند. در واقع، برخی از این فیلم ها خطرات واقعی مرتبط با رسانه های اجتماعی در زندگی واقعی را برجسته می سازند. بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک در مورد اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۱۰- We’re All Going to the World’s Fair (2021)

در ما همه به نمایشگاه جهانی می رویم، کیسیِ تنها با پدر بیوه اش زندگی می کند. او تصمیم می گیرد در یک چالش آنلاین به نام “چالش نمایشگاه جهانی” شرکت کند. کیسی سه بار به شکل ترانه می گوید که “می خواهم به نمایشگاه جهانی بروم”، سپس صفحه نمایش خود را با خون می پوشاند و یک ویدیوی کوتاه تماشا می کند. با این حال، کیسی در ویدئوی بعدی خود فاش می کند که قبلاً مشکل راه رفتن در خواب داشته و ادعا می کند که ظاهراً این مشکل در حال بازگشت است. او سپس ویدیویی عجیب را در قالب نسخه تحریف شده از چهره خود دریافت می کند و کاربری با نام “JLB” از کیسی می خواهد که با وی تماس بگیرد.

به کیسی هشدار داده می شود که این چالش ممکن است به زودی کنترل او را به دست بگیرد. فیلم های او روز به روز ترسناک تر شده و باعث می شود که او به فکر قتل پدرش بیفتد که جان خودش را نیز به خطر می اندازد. داستان با یک یادداشت مبهم به پایان می رسد: کیسی ادعا می کند که او تمام مدت با انجام چالش همراه بوده است، و JLB مدعی می شود که او بعدا با کیسی واقعی در زندگی واقعی اش دوست شده است.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۹- Clickbait (2021)

در ClickBit، دانشجویی به نام بیلی یک ولاگر مشهور است، اما خیلی زود متوجه می شود که ولاگر دیگری که از سرطان رنج می برد، نفوذ و قدرت او را تهدید می کند. سپس بیلی بعد از یک مهمانی توسط یک تعقیب گر موموز هدف قرار می گیرد. با این حال، مشخص می شود که این ماجرا موهبتی در ظاهری ترسناک برای حرفه آنلاین او است، چرا که او یک بار دیگر محبوب می شود. به همین دلیل، بیلی کاملاً خوشحال است و می خواهد که پرونده را حل نشده نگه دارد و تعقیب گر همچنان او را دنبال کند. یک کارآگاه وظیفه بررسی این پرونده را بر عهده می گیرد، اما به نظر می رسد آنقدر بی کفایت است که نمی تواند کمک قابل توجهی به حل این پرونده بکند.

با این حال، خوش شانسی بیلی بیش از حد زیاد خطرناک می شود، چرا که او توسط تعقیب گرش ربوده می شود. به نظر می رسد تنها امید بیلی هم اتاقی اش، اِما، باشد. به طور کلی، این داستان ترسناک به عنوان هجوی از این موضوع عمل می کند که چگونه افراد مایلند روح خود را فروخته، عقل سلیم را نادیده گرفته، همه چیز را برای ثروت، شهرت و موقعیتِ تبدیل شدن به اینفلوئنسرِ بزرگ بعدی فدا کنند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۸- Kimi (2022)

فیلم کیمی نام خود را از یک اسپیکر هوشمند ساختگی می گیرد که کاربران را به خاطر الگوریتمی که دارد تحت نظر می گیرد. آنجلا چایلدز که از راه دور برای آمیگدال، شرکت سازنده اسپیکر کیمی، کار می کند، روزهای خود را در انزوا و تنهایی نسبتاً مطلق به سر برده و روی نرم افزار و تجزیه و تحلیل داده ها کار می کند. تنها تماس او با دنیای بیرون یک همسایه به نام تری است. یک روز، آنجلا ویدیویی تهدیدآمیز دریافت می کند که حمله ای را به تصویر می کشد و بعد از کمی متوجه می شود که این ویدیو ممکن است با بردلی هاسلینگ، مدیرعامل آمیگدال در ارتباط باشد.

وقتی آنجلا تلاش می کند تا این قتل را گزارش دهد، همه چیز به زیان خودش تمام شده و او خود را در کانون یک توطئه و لاپوشانی می بیند. طولی نمی کشد که آنجلا با آدم ربایانی روبرو می شود که قصد کشتن او را دارند. در نهایت باید گفت که این فیلم در مورد تکنولوژی جدید چندان سخت گیر نیست، چرا که ممکن است دستگاه کیمی تنها چیزی باشد که به آنجلا کمک می کند تا در زمان مناسب بر مهاجمان خود غلبه کند. البته یک تفنگ میخی کارآمد هم می تواند به همان اندازه مفید باشد.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۷- Spree (2020)

شخصیت کرت در فیلم Spree می خواهد اتفاق بزرگ بعدی در شبکه های اجتماعی باشد. به هر حال، این رویا زمانی در دسترس به نظر می رسد که حتی کودکی که پرستاری او را بر عهده دارد، نیز به یک ستاره پرطرفدار تبدیل شده است. کرت در حالی که برای یک برنامه سواری اشتراکی به نام اسپری کار می کند، یک استریم زنده در مورد آموزش چگونگی مشهور شدن خلق می کند. متاسفانه کرت برای جلب توجه هر کاری می کند، حتی اگر این کار کشتن مسافرانش باشد. با این حال، تنها بیننده کرت معتقد است که این قتل ها همه ساختگی هستند.

به زودی، کرت با ستاره های رسانه های اجتماعی بیشتری ملاقات می کند، و آن ها لزوماً از این ملاقات ها جان سالم به در نمی برند، اگر چه این قتل ها به کرت بینندگان بیشتری می دهند. به زودی مشخص می شود که این قتل ها شوخی نیستند، چرا که کرت با لقب “قاتل سواری اشتراکی” مشهور می شود، اما پلیس چیز زیادی برای دنبال کردن و دستگیری او ندارد. البته، پایین کشیدن این قاتل مرموز رفته رفته به علاقه و تمایل وایرال بعدی تبدیل شده و اکنون بسیاری برای معروف شدن در شبکه های اجتماعی به دنبال شکار کرت هستند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۶- Followers (2021)

فیلم دنبال کنندگان یا فالوورها که با نام کاست (Cassette) نیز شناخته می شود، یک فیلم در ژانر ویدیو پیدا شده است که نشان می دهد شهرت اینترنتی تنها برای افراد در قید حیات و زندگان نیست. جانی کریگ می خواهد در رسانه های اجتماعی به یک اینفلوئنسر بزرگ تبدیل شود، اما پس از شرمنده شدن در انظار عمومی باید راه خود را پیدا کند. با این حال، او به زودی از یک منبع غیر منتظره کمک دریافت می کند. آپارتمانی که او با سه هم اتاقی خود در آن زندگی می کند، توسط شبحی از دهه ۱۹۹۰ به نام دان تسخیر شده است.

این ارواح خیلی زود در شبکه های اجتماعی وایرال می شوند و به زودی هم اتاقی هایش نیز به فکر راه اندازی شبکه های اجتماعی خود و اینلوئنسر شدن می افتند. حتی بکی که یک مشاور دانشجویی است، برای کمک به کسب وکار مشاوره زندگی خود نیز وارد این عرصه می شود. با این حال، این قدرت و شهرت ممکن است به قیمتی سنگین بدست بیاید، در شرایطی که شخصیت ها کم کم متوجه می شوند که در حقیقت کسی دیگر در حال کنترل همه چیز است. دنبال کنندگان به سبک ژانر “ویدیو پیدا شده” ساخته شده، که در دنیایی که ظاهراً همه چیز در آن ضبط می شود، کاملاً منطقی به نظر می رسد. حتی کیفیت ویدیوها نیز به آرامی تغییر می کند چرا که شخصیت ها توانایی خرید تجهیزات جدید را پیدا می کنند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۵- Influencer (2022)

شخصیت مدیسون در فیلم اینفلوئنسر یک اینفلوئنسر حرفه ای است که تصمیم می گیرد از تعطیلات خود به تایلند به عنوان “سفر کاری” استفاده کند و تصاویر خود در حال ماجراجویی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد، در حالی که در واقعیت در یک هتل لوکس ساکن شده است. مدیسون به زودی با سی وی دوست می شود که اطراف منطقه را به او نشان می دهد. وقتی یک نفر به زور وارد اتاق مدیسون می شود همه چیز ترسناک می شود و او به این نتیجه می رسد که تا زمانی که گذرنامه اش را پس نگیرد باید در این کشور بماند.

مشخص می شود که نه تنها سی وی پشت این ماجراست، بلکه وی خیلی زود مدیسون را در جزیره ای دور افتاده رها می کند و اینفلوئنسر دیگری را هدف قرار می دهد. وقتی دوست پسر مدیسون به منطقه می آید و مشکوک می شود، سی وی باید به سرعت رد خود را گم کند. در نهایت مدیسون باید به تنهایی مقابل سی وی قرار بگیرد. در پایان، داستان هشدار می دهد که نباید زندگی تان را مجلل تر و باشکوه تر از آن چیزی که واقعا هست به نمایش بگذارید، زیرا ممکن است کسی بخواهد آن را از شما بگیرد.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۴- The Deep House

در خانه ای در اعماق، بن و تینا در سفری به اروپا و علاقه مند به بررسی مسائل ماوراءالطبیعه هستند. طبیعتاً این سفر در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. در مدت حضور در فرانسه، به توصیه یکی از افراد محلی به نام پیر، آن ها در حال بررسی یک دریاچه دور افتاده بوده و به دنبال پیدا کردن خانه ای در اعماق آب ها هستند. متاسفانه، تحقیق در داخل خانه، اجساد شرور و ترسناک درون خانه را آزاد می کند.

در ادامه مشخص می شود که این خانه متعلق به خانواده ای بوده که قربانی های آیینی انجام می داده و توسط گروهی از مردم کشته شده اند. تنها پسر خانواده موفق به فرار شده و او کسی جز پیر نیست. ارواح می خواهند که بن و تینا نیز به خانواده کوچکشان بپیوندند، اما حتی اگر این دو موفق به فرار از نیروهای جادوی سیاه و نامیراها شوند، آن ها از قبل در آب های خطرناکی هستند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۳- Talk To Me (2023)

با من حرف بزن با فیلم پنجه میمون در عصر رسانه های اجتماعی مقایسه شده است. مایا مادرش را از دست می دهد و در روز سالگرد مرگ مادرش سعی می کند با تازه ترین ترند وایرال روز که یک بازی است، ذهنش را از همه چیز دور کند. بازیکنان از یک دست مومیایی شده برای احضار ارواح استفاده می کنند که به آن ها اجازه می دهد تنها برای چند دقیقه بدن میزبان را در اختیار بگیرند. در جریان یک مهمانی، مایا و دوستانش این بازی ترسناک را امتحان می کنند. هر بازیکن تصویری مختصر به خود را دارد. بخش وایرال بازی از ارسال واکنش های بازیکنان در شبکه های اجتماعی ناشی می شود.

به زودی، حتی شکاکان نیز خود را شیفته این بازی می بینند. متاسفانه، بازیکنان خیلی زود و بیش از مقدار بی خطر در این بازی فرو بروند. ممکن است ارواح آزاد شده باشند و دیگر به این راحتی قابل کنترل نباشند.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۲- Deadstream (2022)

در Deadstream، شان یک تولید کننده محتوای از اعتبار افتاده است که هم حامیان مالی و هم طرفداران خود را به خاطر یک ویدیوی بحث برانگیز از دست داده است. به نظر می رسد آخرین امید او این است که در خانه ای جن زده به نام “عمارت مرگ” زندگی کند، خانه ای که گفته می شود روح یک وارث مرده با علاقه به شعر و رمز و راز آن را تسخیر کرده است. حتی گزارش های مربوط به مرگ های مرتبط با خانه نیز او را از این کار باز نمی دارد. در یک پیچش نسبت به کلیشه های کلاسیک ژانر وحشت، شان ممکن است حمایت مالی اسپانسرش را از دست بدهد، اگر خیلی زود استریم ماجرا را متوقف کند و به بخشی از خانه را از چشم دوربین خود و مخاطبان دور نگه دارد.

شان، در ادامه، زمانی که کریسی، یکی از طرفدارانش، در خانه به او ملحق می شود، با همراهی غیرمنتظره روبرو می شود. از بخت بد شان، او کمی عجولانه عمل می کند و یک نماد مرموز در خانه را که در واقع محافظ اوست، نابود می کند. طبیعتاً روح هم از آنچه شان فکر می کند به او نزدیک تر است. به نظر می رسد که وارث به دنبال مخاطبی برای اشعار خود است و این موضوع به بینندگان یادآوری می کند که رسانه های اجتماعی ممکن است مدرن به نظر برسند، اما تمایل وسواس گونه برای اعتبار پیدا کردن یک طبیعت انسانی است.

بهترین فیلم های ترسناک در مورد اینفلوئنسرها

 

۱- Unfriended (2015)

داستان فیلم Unfriended با مرگ یک دانش آموز دبیرستانی به نام لورا بارنز شروع می شود، پس از اینکه یک ویدیوی تحقیرآمیز و شرم آور از او به صورت آنلاین پخش شده است. یک سال بعد، بهترین دوست سابق او، بلر، در یک چت گروهی است که توسط یک مزاحم به نام “بیلی ۲۲۷” مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. با این حال، بلر خیلی زود متوجه می شود که این حساب قبلاً به لورا تعلق داشته است.

لورا با تهدید به مرگ موفق می شود اعضای گروه را مجبور به اعتراف به کارهای وحشتناکشان کند. حتی تلاش برای تماس با پلیس، لورا را آن سوی خط قرار می دهد. هر کدام از بازیکنان به شیوه ای وحشتناک یکی پس از دیگری می میرند، تا اینکه بلر با لورا تنها می ماند. در ادامه مشخص می شود که هر کدام از دوستان به نحوی در تحقیر لارا دخالت داشته اند، پیش از اینکه روح او آخرین قهقهه اش را بزند.

روزیاتو

 

دکمه بازگشت به بالا