چند خرافه عجیب و غریب از سراسر دنیا

ریختن نمک روی سفره برای برخی از جوامع مسیحی بدشگون و نشانه اتفاق‌های بد و شوم است. احتمالا این خرافه به ریختن نمک به‌وسیله یهودا و خیانت او به حضرت مسیح مرتبط است.

موبنا-هر فرهنگی باورهای خاص خود را دارد، اما برخی از این باورها عجیب و غریب‌ و به خرافات نزدیک‌اند.

به گزارش خبرآنلاین، فرهنگ‌های مختلف به زندگی و دنیا و هر چیز که در آن است واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند و باورهای خاصی دارند. گاهی‌اوقات برخی از باورها چنان عجیب‌اند که به خرافه می‌مانند. در اینجا به چند نمونه از این خرافات اشاره کرده‌ایم:

۱. کتاب و شرط‌بندی در چین

در فرهنگ چینی فهرست بلندبالایی از خرافات در شرط‌بندی‌هایشان وجود دارد. مثلا، آنها موقع شرط‌بندی نباید به کتاب نگاه کنند. زیرا از نظر آنها کتاب، بدشانسی برایشان می‌آورد. این موضوع به دلیل این است که واژه «کتاب» در زبان چینی‌ها شبیه واژه «از دست دادن» است. چینی‌ها حتی نگاه کردن به کتاب را بدشانسی می‌دانند.

۲. قدرت نمک

ریختن نمک روی سفره برای برخی از جوامع مسیحی بدشگون و نشانه اتفاق‌های بد و شوم است. احتمالا این موضوع به ریختن نمک به‌وسیله یهودا و خیانت او به حضرت مسیح مرتبط است. البته افرادی که به این خرافه اعتقاد راسخ دارند، برای پیشگیری از وقوع حادثه‌ای شوم، پس از ریختن نمک به روی سفره، کمی نمک به شانه چپ فردی که نمک از دستش ریخته است، می‌پاشند. آنها به باور خودشان با این کار چشم شیطان را که قصد بدبخت کردن فرد را دارد، کور می کنند یا حتی شیطان را فراری می‌دهند.

۳. خوش‌شانسی برای سفر

اهالی آمریکای لاتین برای اینکه شانس مسافرت رفتن‌شان را بالا ببرند، با چمدان محبوب‌شان، مسیری را دایره‌وار راه حرکت می‌کنند یا اطراف خانه‌شان یا در خیابان ۷ بار راه می‌روند.
منبع: oddee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا