تصفیه آب‌های شور و آلوده با سیستم‌ فناورانه یکی از شرکت‌های مورد تایید سازمان ملل

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مورد تایید سازمان ملل در زمینه طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه آب مورد استفاده در ایام اربعین، سیستمی را عرضه کرده که قادر به تصفیه آب‌های شور و آلوده بر اساس استانداردهای جهانی است.

موبنا-علیرضا بلوری افشار مدیر این شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ما مجری و طراح سیستم های تصفیه آب، پساب و آب شیرین های غشایی هستیم. یکی از محصولات ما آب شیرین کن و سیستم های تصفیه آب در مقیاس کانتری است. این سیستم ها در شرایط بحران به صورت موقت قابل استفاده هستند.

وی با بیان اینکه این سیستم قادر است ظرفیت ۱۰۰ هزار تا یک میلیون لیتر آب در روز را تصفیه کند، اظهار کرد: بسته به اینکه هدف، شیرین سازی و یا ضد عفونی سازی آب باشد، ظرفیت تولید آب با این سیستم متغیر است.

افشار خاطر نشان کرد: در مراسمی مانند ایام اربعین، ممکن است آب، حاوی آلودگی های بیولوژیکی، آلی و یا همراه با کدورت و شوری باشد که این سیستم برای رفع هر کدام از این آلودگی ها، قابل اجرا است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: در جایی که برق وجود ندارد نیز این سیستم می‌تواند به سلول‌های خورشیدی مجهز شود و مازاد تولید انرژی نیز می تواند جهت روشنایی مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی یادآور شد: در ایام اربعین در صورتی آب چاه در دسترس باشد، می‌توان از طریق این دستگاه آن را تصفیه کرد و آب خروجی آب شرب استاندارد خواهد بود.

افشار تاکید کرد: ما تنها شرکت ایرانی مورد تایید سازمان ملل متحد در طراحی و اجرای چنین سیستمی هستیم و بر این اساس برای کمپ پناهندگان سازمان ملل در ساوه نیز این پروژه را اجرایی کردیم.

به گفته وی، در این منطقه آب استخراجی از چاه شور بود و سختی آن به اندازه ای بالا بود که آب قابل شرب نبود و این کانتینتر به صورت کاملا مستقل در کنار این چاه قرار گرفته و آب شرب با استاندارد جهانی برای پناهندگان تولید می کند.

ایسنا

دکمه بازگشت به بالا