جهش یک کشور عربی

بخش گردشگری اردن در نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۵۰ درصدی، میزبان سه میلیون گردشگر بوده است.

موبنا- به نقل از عرب‌نیوز، بر اساس آمارهای اخیر دولت اردن، بخش گردشگری این کشور در فاصله ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش گردشگر داشته و در مجموع سه میلیون نفر به این کشور عربی سفر کرده‌اند.

«فیصل شبول»، وزیر ارتباطات دولت اردن گفت: «این پادشاهی در هفت ماه اول سال ۲۰۲۳ از بیش از سه میلیون گردشگر میزبانی کرد که نشان‌دهنده افزایش بیش از ۵۰ درصد گردشگری ورودی به اردن است، در حالی که درآمدهای گردشگری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۶۰ درصد افزایش یافته است.

او که سخنگوی رسمی دولت نیز هست، این آمارها را در دومین کنفرانس سالانه با عنوان «نقش رسانه‌ها در دستیابی به توسعه پایدار در بخش گردشگری» اعلام کرد.

وزیر گردشگری اردن نیز توضیح داد که گردشگری ۱۴.۶ درصد به تولید ناخالص داخلی اردن کمک می‌کند و به طور مستقیم تقریبا زمینه اشتغال ۵۷ هزار نفر را فراهم کرده است.

آمارهای منتشرشده حاکی از آن است که درآمد گردشگری اردن تنها در ماه ژوئن به ۶۳۰ میلیون دلار رسیده که نشان‌دهنده افزایش قابل توجه ۲۸.۸ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال گذشته است.

علاوه‌بر این، هزینه‌های شهروندان اردنی برای سفر و فعالیت‌های گردشگری خارج از کشور با ۴۶.۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹۰۵.۵ میلیون دلار در نیمه اول سال رسیده است.

همچنین در سه ماه نخست سال ۲۰۲۳، درآمد گردشگری اردن شاهد افزایش ۸۸.۴ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال قبل بود و به ۱.۶۷۱ میلیارد دلار رسید که به دلیل افزایش قابل توجه ورود گردشگران به اردن بوده است.

اردن میزبان تعداد قابل‌توجهی از جاذبه‌های گردشگری است که از جمله آن‌ها به محوطه‌های باستانی و تاریخی پترا و تماشاخانه رومی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا