شیمیدان آمریکایی که وازلین می خورد! (+عکس)

رابرت چیزبرو در حضور تماشاگران پوست خود را با اسید یا شعله آتش می سوزاند، سپس جراحت خود را با ژله پترولیوم (وازلین) می پوشاند.

موبنا – رابرت چیزبرو (۱۸۳۷ – ۱۹۳۳) شیمیدان آمریکایی زاده لندن و مخترع ژله پترولیوم با نام تجاری وازلین بود. چیزبرو پتنت روند ساخت ژله پترولیوم را در سال ۱۸۷۲ ثبت کرد.

موفقیت چیزبرو ناشی از اعتقاد راسخ وی به محصولش بود. پیش از این که فروش ژله پترولیوم را آغاز کند، آن را روی بریدگی ها و سوختگی های بدن خود آزمایش کرد. چیزبرو پس از نشان دادن اثربخشی ژله پترولیوم، هنوز هم قادر به فروش آن به داروخانه ها نبود تا این که به اطراف نیویورک سفر کرده و محصول معجزه آسای خود را به نمایش گذاشت.

چیزبرو در حضور تماشاگران پوست خود را با اسید یا شعله آتش می سوزاند، سپس جراحت خود را با ژله پترولیوم می پوشاند. این در شرایطی بود که جراحات گذشته خود را نشان می داد و ادعا می کرد که توسط این محصول معجزه آسا بهبود یافته است. وی برای ایجاد تقاضای بیشتر، نمونه های رایگان از محصول خود را به مردم ارائه می کرد.

شیمیدان آمریکایی که وازلین می خورد! (+عکس)

چیزبرو ۹۶ سال عمر کرد و مدعی بود که هر روز یک قاشق وازلین می خورده است. وی به اندازه ای به وازلین و خواص شفابخش آن اعتقاد داشت که طی ابتلا به برسام (ذات الجنب) از پرستار خود خواست تا بدنش را به طور کامل با این ماده پوشش دهد. وی طی مدت کوتاهی بهبود یافت.

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا