معرفی رسمی قوی ترین ماستنگ تاریخ با قطعات جنگنده معروف آمریکایی (+عکس)

اینکه ماستنگ سراغ قطعات جنگنده برای هیولا جدید خود رفته، قطعا اثر تبلیغاتی مهمی در جلب توجه و فروش این محصول خواهد داشت زیرا درباره یکی از برترین جنگنده های جهان صحبت می کنیم که…

موبنا فورد ماستنگ GTD مدل ۲۰۲۵ احتمالا بزرگترین رویداد خودروهای عضلانی آمریکایی تا ۱ سال آینده و شاید بیشتر از آن هم، باشد!

از نظر تزئینات بدنه، این ماستنگ نسل هفتمی یک نمونه اسپرت تمام عیار است که در تمامی بخش های آن جزئیات اسپرت مشاهده می شود. لیپ، اسپلیتر، فندرها، دیفییوزر و رکاب به همراه درپوش موتور متفاوت و بال بزرگ عقب یک اسب رام نشدنی را پیش روی مخاطب قرار داده اند.

GTD: قوی ترین ماستنگ تاریخ با یادگاری از جنگنده های بازنشسته اف22 ! (+عکس)

به نظر می رسد فورد ماستنگ جی تی دی را برای مبارزه با پورشه ۹۱۱ جی تی۲ آر اس و مرسدس بنز-آ ام گ جی تی بلک سریز وارد میدان کرده است.

اما در رابطه با پیشرانه، ابتدا باید بگوئیم که در ماستنگ جی تی دی فورد هنوز به عدد نهایی خروجی اشاره نکرده اما بالای ۸۰۰ اسب بخار را هدف گذاری کرده است. بدین ترتیب با قوی ترن ماستنگ تاریخ کمپانی از نظر اسب بخار سر و کار داریم.

سیستم اگزوز اسپرت تمام تیتانیوم نیز با دریچه های فعال روی این هیولا نصب شده است.

جانمایی موتور و جعبه دنده در این ماستنگ بسیار جالب و خلاقانه است. مهندسان فورد به منظور توزیع وزن و دستیابی تقریبی به شاخص ۵۰-۵۰، جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه اتوماتیک جی تی دی را به عقب خودرو منتقل کرده اند و از یک میل کاردان فیبرکربن برای انتقال قدرت بهره برده اند.

در تصویر محل قرارگیری پیشرانه و جعبه دنده را مشاهده می کنید. برای کنترل دمای جعبه دنده در قسمت عقب از سیستم تهویه اختصاصی و ورودی هوا بین چراغ های اصلی عقب نیز استفاده شده است.

معرفی رسمی قوی ترین ماستنگ تاریخ با قطعات جنگنده معروف آمریکایی/ خاص ترین محصول فورد آمد(+عکس)

به منظور خنک سازی جعبه دنده از سیستم فن و ورودی هوا بین چراغ های عقب نیز استفاده شده است.

ماستنگ جی تی دی از لاستیک های ۳۲۵ میلیمتری در محور جلو و ۳۴۵ میلیمتری در محور عقب استفاده می کند که روی رینگ های آلومینیومی ۲۰ اینچی سوار شده اند. سیستم ترمز برمبو با کالیپر قرمز رنگ نیز بین رینگ ها قابل مشاهده است.

علاوه بر قسمت های مختلف بدنه که به منظور مهندسی وزن با فیبرکربن توسعه یافته اند، در قسمت کابین نیز معجون دلچسبی از فیبرکربن، چرم و جیر ایجاد شده است. صندلی های ریسینگ برند حرفه ای ریکارو، تعویض دنده پشت فرمان از جنس تیتانیوم، شیفتر تیتانیومی روی کنسول و بسیاری دیگر از جزئیات با قطعات تیتانیومی مربوط به جنگنده های اف۲۲ بازنشسته، توسعه یافته اند.

ماستنگ جی تی دی از سیستم تعلیق نیمه فعال فورد استفاده می کند که امکان تنظیم برخی شاخص ها از جمله ارتفاع را فراهم می کند. برای مثال کمک فنرهای تطبیقی در وضعیت رانندگی ترک مود، ارتفاع خودرو را حدود ۴۰ میلیمتر کاهش می دهند.

ماستنگ جی تی دی

درباره اف-۲۲ رپتور

اینکه ماستنگ سراغ قطعات تیتانیومی اف-۲۲ برای هیولا جدید خود رفته، قطعا اثر تبلیغاتی مهمی در جلب توجه و فروش این محصول خواهد داشت زیرا درباره یکی از برترین جنگنده های جهان صحبت می کنیم که البته دیگر تولید نمی شود و ظاهرا نمونه هایی دارد که وارد فاز بازنشستگی(خروج از خدمت) شده اند!

معرفی رسمی قوی ترین ماستنگ تاریخ با قطعات جنگنده معروف آمریکایی/ خاص ترین محصول فورد آمد(+عکس)

اف-۲۲ رپتور یک هواگرد رادارگریز معمولی نیست. این جت جنگنده نسل پنجم محصول شرکت لاکهید مارتین و از زمان معرفی خود، یعنی ۱۸ سال پیش، همچنان به عنوان یک دستاورد نظامی برتر جایگاه خود را حفظ کرده است. اگرچه ارتش آمریکا تسلیحات و وسایل نقلیه مختلفی را به دیگر ارتش های جهان صادر می کند، اما کنگره آمریکا با صادرات اف-۲۲ رپتور موافقت نکرد و این پرنده تنها در نیروی هوایی آمریکا خدمت می کند.

اف-۲۲ رپتور نخستین پرواز خود را حدود ۲۴ سال پیش در هفتم سپتامبر ۱۹۹۷ انجام داد و به صورت رسمی در سال ۲۰۰۵ خدمت در نیروی هوایی آمریکا را آغاز کرد. از آن زمان، ۱۹۵ فروند از این جت جنگنده تولید شده است که هشت فروند برای انجام آزمایشات و ۱۸۷ فروند دیگر کاملا عملیاتی و در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار گرفتند.

در زمان توسعه، نقش اصلی تعریف شده برای اف-۲۲ رپتور خدمت به عنوان یک جنگنده برتری هوایی بود. اما فناوری های مدرن این پرنده توانمند قابلیت های بیشتری برای آن فراهم می کنند که از آن جمله می توان به حمله به اهداف زمینی و جنگ الکترونیک اشاره کرد.

از آنجایی که بال های اصلی و بال های عقب اف-۲۲ رپتور دقیقا در یک راستا قرار دارند، این جت جنگنده در رادارها به اندازه یک زنبور عسل کوچک دیده می شود. این مساله شکار آن توسط رادارها را بسیار دشوار می سازد، اگرچه به طور کامل نامرئی محسوب نمی شود.

معرفی رسمی قوی ترین ماستنگ تاریخ با قطعات جنگنده معروف آمریکایی/ خاص ترین محصول فورد آمد(+عکس)

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا