غول کنکور تکان نخورد که هیچ، آزمون نهایی هم به نفع پولدار‌ها شد!

تصمیمی که قرار بود به نفع دانش‌آموزان مدارس دولتی تمام شود، دودش در چشم آنها رفت و دوباره به نفع درس‌خوانده‌های مدارس پولی شد. میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس دولتی در آخرین آزمون نهایی برگزار شده که سهم ۴۰ درصدی هم در کنکور دارد، افت محسوسی داشته و همین درکنار رشد میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس پولی، هم شکاف بین دانش‌آموزان این مدارس را بیشتر کرد و هم شانس قبولی دولتی‌خوانده‌ها را کاهش داد.

موبنا-روزنامه فرهیختگان از بدتر شدن عدالت آموزشی بعد از اعمال ضریب امتحان نهایی خبر داده است.

این روزنامه نوشت: قرار بود با افزایش سهم آزمون نهایی حالی به دانش‌آموزان مدارس دولتی بدهند و کلی هم پروپاگاندا کردند که پس این تصمیم و اقدام، تحقیق و پژوهش‌های متعددی خوابیده و با علم و اطلاع اجرایش می‌کنیم. منتها در همین ایستگاه اول و به‌محض اجرا، خبر رسیده و ما مطلعیم که نشد آن چیزی که فکر می‌کردند می‌شود، یعنی برخلاف تصور و پیش‌بینی‌های سیاستگذار، نتایج تحلیل و ارزیابی آزمون نهایی اخیر نشان می‌دهد، شکاف و تبعیض بین دانش‌آموزان مدارس پولی و دانش‌آموزان مدارس دولتی، نه‌تنها کم نشد که بیشتر هم شد.

در ادامه این مطلب آمده است: تصمیمی که قرار بود به نفع دانش‌آموزان مدارس دولتی تمام شود، دودش در چشم آنها رفت و دوباره به نفع درس‌خوانده‌های مدارس پولی شد. میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس دولتی در آخرین آزمون نهایی برگزار شده که سهم ۴۰ درصدی هم در کنکور دارد، افت محسوسی داشته و همین درکنار رشد میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس پولی، هم شکاف بین دانش‌آموزان این مدارس را بیشتر کرد و هم شانس قبولی دولتی‌خوانده‌ها را کاهش داد.

 

دکمه بازگشت به بالا