آتش زدن مجدد قرآن در دانمارک

اعضای گروهی افراطی تحت عنوان «ملی‌گراهای دانمارکی»، روز شنبه در ادامه اهانت‌ها به قرآن کریم ، نسخه‌ای از کلام‌الله مجید را در مقابل سفارت ترکیه و عراق در کپنهاگ آتش زدند.

موبنا- گروهی از افراد در دانمارک، بار دیگر اقدام به هتک حرمت قرآن کریم و آتش زدن نسخه‌ای از این کتاب مقدس در مقابل سفارت ترکیه و عراق در کپنهاگ کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای گروهی افراطی تحت عنوان «ملی‌گراهای دانمارکی»، روز شنبه در ادامه اهانت‌ها به قرآن کریم، نسخه‌ای از کلام‌الله مجید را در مقابل سفارت ترکیه و عراق در کپنهاگ آتش زدند.
آنها همچنین با در دست داشتن پلاکاردهای حاوی مطالب ضد اسلامی، شعارهایی علیه اسلام سر داده و این صحنه‌ها را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از طریق پخش زنده منتشر کردند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که این اقدامات تحریک آمیز تحت حمایت پلیس دانمارک انجام شد.
اهانت به قرآن مجید در حالی در دانمارک تکرار می‌شود که پیش از این در سوئد نیز چند بار در ماه‌های اخیر این کتاب آسمانی مورد هتک حرمت قرار گرفت. تکرار این هتک حرمت‌ها در این دو کشور اروپایی خشم مسلمانان جهان را در پی داشته است.
مقام‌های سوئد و دانمارک صرفا از بابت تکرار این اتفاق اظهار تاسف کرده اما مدعی شده‌اند به دلیل داشتن قوانین مخصوص حفاظت از آزادی بیان نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا