شیائومی میکس فولد ۳، لقب باریک‌ترین گوشی تاشو جهان را تصاحب می‌کند (+عکس)

طبق اطلاعاتی که شیائومی از میکس فولد ۳ به‌اشتراک گذاشته، این محصول بین گوشی‌هایی با فرم‌فکتور مشابه گلکسی زدفولد سامسونگ، باریک‌ترین بدنه را دارد.

موبنا – لی جون، مدیرعامل شیائومی اخیراً تصاویری از میکس فولد ۳ به‌اشتراک گذاشت و با مشاهده این عکس‌ها تا حدود زیادی با سبک طراحی گوشی تاشو بعدی این شرکت آشنا شدیم. غول فناوری چینی اکنون آمار و ارقام دقیق‌تری درمورد جزئیات طراحی نسل بعدی گوشی تاشو خود به‌اشتراک گذاشته که بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد.

طبق اعلام شیائومی، ضخامت میکس فولد ۳ درحالت باز فقط ۴٫۹۳ میلی‌متر و درحالت تاشو ۹٫۸ میلی‌متر است. درمقام مقایسه، ضخامت میکس فولد ۲ این شرکت درحالت باز و تاشو به‌ترتیب ۵٫۴ میلی‌متر و ۱۱٫۲ میلی‌متر بود.

ازطرف دیگر آنر مجیک V2 که درحالت باز ۴٫۷ میلی‌متر ضخامت دارد، درحال حاضر به‌عنوان باریک‌ترین گوشی‌های تاشو بازار شناخته می‌شود. ضخامت این دستگاه درحالت تاشده نیز ۹٫۹ میلی‌متر است.

شیائومی میکس فولد ۳، لقب باریک‌ترین گوشی تاشو جهان را تصاحب می‌کند

بدین‌ترتیب شیائومی در شرف ربودن عنوان باریک‌ترین گوشی تاشو جهان از آنر قرار دارد و برای دستیابی به این رکورد، سیستم لولای میکس فولد ۳ را بازطراحی کرده است. این لولا که از مکانیزم بازشدن سه‌مرحله‌ای بهره می‌برد از جنس فولاد بسیار مستحکم و سرامیک کربن مقاوم دربرابر سایش ساخته شده و درکل ۱۹۸ قطعه‌ دارد که ۱۴ قطعه‌ی آن متحرک است. جالب اینکه میکس فولد ۲ از لولایی با مکانیزم دومرحله‌ای بهره می‌برد که درمجموع ۸۷ قطعه دارد و ۸ قطعه‌ی آن متحرک است.

لولای میکس فولد ۳ می‌تواند نمایشگر تاشو این گوشی را در هر زاویه‌ای بین ۴۵ تا ۱۳۵ درجه درحالت نیمه‌باز نگه دارد. تست‌های TÜV Rheinland نیز تأیید می‌کند این لولا تا ۵۰۰ هزاربار تاشدن بدون مشکل کار خواهد کرد.

از دیگر مشخصات میکس فولد ۳ شیائومی می‌توان به نمایشگر داخلی ۸٫۰۲ اینچی و نمایشگر بیرونی ۶٫۵ اینچی با وضوح Full HD پلاس اشاره کرد که هردو آن‌ها از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند.

شیائومی میکس فولد ۳، لقب باریک‌ترین گوشی تاشو جهان را تصاحب می‌کند

میکس فولد ۳ همچنین از دوربین تله‌فوتو دوگانه و دوربین پریسکوپی با قابلیت بزرگ‌نمایی اپتیکال ۵ برابری بهره خواهد برد. دوربین اصلی و دوربین‌های تله‌فوتو این دستگاه همگی از لرزش‌گیر اپتیکال تصویر (OIS) پشتیبانی می‌کنند و از لنزهای ساخت Leica بهره می‌برند.

ظرفیت باتری میکس فولد ۳ هنوز مشخص نیست اما طبق اعلام شیائومی با هر بار شارژ کامل دستگاه می‌توان تا یک روز کامل با آن کار کرد. ازطرفی شایعات اخیر نشان می‌دهند این محصول از شارژ سریع سیمی ۶۷ وات و شارژ بی‌سیم ۵۰ وات پشتیبانی خواهد کرد.

 منبع: زومیت 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا