لوتوس امیرا فرست ادیشن ؛ تفسیر جزئیات زیبایی روی چرخ (+عکس)

این لوتوس جوان از پیشرانه ۴ سیلندر توربوشارژ استفاده می کند این موتور ابعاد بسیار جمع و جوری نیز دارد و در ردپای آ ام گ در توسعه آن دیده می شود. میزان خروجی پیشرانه ۳۶۰ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتن متر است.

موبنا – حدودا ۲ سال پیش و همزمان با معرفی لوتوس اِمیرا به بررسی مشخصات و ویژگی های این خودرو پرداختیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد.

امیرا غیر از میزبانی لوگوی لوتوس که آن را تبدیل به یکی از خاص ترین خودروهای جهان می کند، آخرین محصولی از لوتوس است که از پیشرانه درون سوز استفاده می کند که از این جهت نیز به نوعی صاحب یک رکورد محسوب می شود زیرا لوتوس برنامه های خود برای آینده را بر مبنای توسعه محصولات اسپرت الکتریکی تنظیم کرده است.

همانطور که قبلا اشاره شد؛ امیرا در دو نسخه ویژه پیست و قانونی برای خیابان ارائه می شود.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به لوتوس اِمیرا ال۴ فرست ادیشن مدل ۲۰۲۴ که باید آن را جز بهترین خودروهای اسپرت سبک در جهان بدانیم.

لوتوس امیرا فرست ادیشن ؛ تفسیر جزئیات زیبایی روی چرخ (+عکس)

این لوتوس جوان از پیشرانه ۴ سیلندر توربوشارژ استفاده می کند این موتور ابعاد بسیار جمع و جوری نیز دارد و در ردپای آ ام گ در توسعه آن دیده می شود. میزان خروجی پیشرانه ۳۶۰ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتن متر است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه هماهنگ شده است.

خودرو طی ۴.۳ ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد که آمار کاملا و مناسبی برای یک محصول اسپرت ارزیابی می شود.

بیشینه سرعت ۲۷۶ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط لوتوس، تریم ال۴ فرست ادیشن ۱۴۴۶ کیلوگرم وزن دارد که البته در لیست سبک ترین لوتوس ها قرار نمی گیرد اما وقتی نگاهی به مشخصات و مورد استفاده خودرو داشته باشیم، مجموعا عدد موفقی در مهندسی وزن این امیرا خواهد بود.

برای این دلبر تند و فلفلی باید ۱۰۰ هزار دلار کنار بگذارید که در بازار خودرو بین الملل نیز عدد بالایی محسوب می شود.

داخل کابین از مواد اولیه باکیفیت بالا شکل گرفته و در نسخه خیابانی امیرا فناورانه ها حضور گرمی دارند. نمایشگر ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی ۱۰.۲۵ اینچی مشاهده می شود. نمایشگر ۱۲.۳ اینچی دیجیتال اطلاعات کیلومتر نیز پشت فرمان قرار گرفته است.

دو خروجی اگزوز داخل دیفیوزر عقب قرار دارند و طراحی خاص چراغ ها و سپر مجموعا منظره عالی یک خودرو اسپرت در قسمت عقب امیرا ایجاد کرده اند.

اینجا لازم است اشاره ای نیز به سیستم تعلیق لوتوس امیرا داشته باشیم که در مدل ۲۰۲۳ بروزرسانی شده و تجربه نرم تری از رانندگی و فرمان پذیری بهتر را به نمایش می گذارد.

از خودروهای رقیب لوتوس امیرا، نزدیک ترین مورد می تواند پورشه ۷۱۸ کیمن جی تی اس ۴.۰ باشد که در بازار آمریکا از ۹۰ هزار دلار قیمت می خورد.

لوتوس امیرا ال۴ فرست ادیشن

 

 منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا