نماینده مجلس: فساد در کشور از نوع «فسادِ خوب» است | میرسلیم: ۱۵۰ نفر از مجلس شاسی‌بلند گرفتند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای پیمودن مسیر پیشرفت کشور و تحقق برنامه‌های توسعه‌ای، تحول در نظام اداری کشور و همفکری و وحدت بین دولت و مجلس یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

موبنا-علی آذری درباره الزامات لازم برای مبارزه با فساد و تحقق برنامه‌های توسعه‌ای کشور، بیان کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم دولت باید شجاعت به خرج بدهد. امروز مصیبت کشور از سنگینی نظام اداری است. این سنگینی نظام اداری مانع حرکت قطار پیشرفت کشور می‌شود. به روایتی ما دارای ۱۰ میلیون کارمند فعال و بازنشسته هستیم. چابک سازی هم در حوزه انسانی و هم در حوزه اداری لازمه توسعه کشور است.

وی در ادامه اظهار کرد: این چابک‌سازی به هزار دلیل مهم است. اگر امروز از فساد در کشور صحبت می کنیم، منظور ما فسادی نیست که، فساد بد باشد بلکه فساد خوب است. این فساد خوب در بدنه بزرگ دولت گم می‌شود همین فساد امروز مردم را اذیت می‌کند. این فساد نیز دارای آثار اجتماعی است و برای اقتصاد کشور هزینه دارد. وجود این فساد که تازه از نوع خوب است سبب می‌شود تا قضاوت و توقع مردم از اجرای پروژه‌های مهم مانند برنامه توسعه منحرف شود. فشار افکار اجازه نمی‌دهد که تصمیم‌گیری آزادانه و درست صورت بگیرد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: من معتقد هستم که دولت سیزدهم شجاعانه می‌تواند جلوی این موضوع بایستد. از طرف دیگر اگر کشور را مانند یک پازل در نظر بگیریم، نماینده هر شهرستان و استان یک قسمت از این پازل است. دولت باید در مسیر توسعه کشور از ظرفیت نمایندگان استفاده کند. اگر نماینده نیز برای خودش چیزی خواست باید کنار گذاشته شود اما اگر برای منافع عموم تلاش می‌کند باید در کنار دولت بایستد. ۹۰ درصد نمایندگان برای منافع عموم مردم می‌دوند. اگر پنج مشکل در هر شهرستان با همفکری نماینده منطقه حل شود نتیجه آن رضایت و اقبال عام جامعه است.

وی در ادامه تاکید کرد: از طرف دیگر ما داری شرکت‌های متعددی در سطح کشور هستیم که همه منابعی که برای توسعه کشور است را می‌بلعند اما خروجی ندارند. هر کدام از این شرکت‌ها باید شناسایی شده و به عنوان معین در کنار نمایندگان قرار گیرند و با همفکری منابع را به جهت درست هدایت کنند.

وی افزود: مجلس و دولت وظیفه دارند رویش‌های نظام را فراتر از آنچه که امروز است به مردم نشان دهد. نشان دادن این رویش‌ها نیز در قالب این همفکری و همکاری میسر خواهد شد. باید از ظرفیت‌ها به صورت دقیق استفاده شود. از طرف دیگر اگر ما بخواهیم پیشرفت کنیم، کشور ما هر منابعی که لازم باشد را دارد. دشمن نیز از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده می‌کند و جامعه را به سمت دو قطبی می‌برد. پایین آوردن عیار معنویت و اخلاق از برنامه‌های دشمن است. ما اینجا مسئول هستیم و باید وحدت داشته باشیم. تحول در نظام اداری باید انجام شود. نظام اداری امروز مانع پیشرفت کشور است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجلس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار را تصویب کرد اما آیا آنطور که باید خروجی داشت؟ خیر. چرا که در نظام اداری سنگین گم شده است. امروز به جای ۱۰۰ همت ما باید ۱۰ همت حقوق پرداخت می کردیم و مابقی منابع صرف توسعه کشور می‌شد. از طرف دیگر ما نباید فرصت سوزی کنیم. برای تحقق سند توسعه باید یک مدل کوتاه مدت تعریف شده و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق آن استفاده شود. امروز اکثر نخبگان مدعی هستند از ظرفیت ما استفاده نمی‌شود.

آذری در پایان گفت:‌ تحقق برنامه توسعه و سند توسعه ملی نیازمند یک فاعل است. ما رئیس جمهور شجاع، پاکدست، جهادی و میدانی داریم. باید از سایر ظرفیت ها استفاده شود. از طرف دیگر امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم معیشت مردم با روابط بین‌الملل گره خورده است. مجلس و دولت باید دست به دست هم داده این تحول‌ها را انجام دهند. ما می‌توانیم.

میرسلیم:۱۵۰ نفر از مجلس شاسی‌بلند گرفتند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: من در مورد شاسی بلند‌ها موضع گیری نکردم، ولی در این خصوص رانت خواری وجود داشته است.

 

نماینده مجلس،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: من در مورد شاسی بلند‌ها موضع گیری نکردم، ولی در این خصوص رانت خواری وجود داشته است.میرسلیم مدعی شد که ما ماجرای خودروهای شاسی‌بلند را پیگیری کردیم اما دلیلی نداشت به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.نماینده مردم تهران در مجلس همجنین تصریح کرد: در این ماجرا ویژه‌خواری انجام شده است و این رانت هم متوجه مدیریت مجلس بود.

وی اضافه کرد: ۱۵۰ نفر این خودروهای شاسی‌بلند را تحویل گرفتند که برخی از آنها نماینده نبودند و عمده این خودروها به اسم خانواده نماینده‌های مجلس بود. من معتقدم نباید اسامی این افراد را منتشر کنیم چون آبروی آنها می‌رفت. این افراد که با نیت فساد در این ویژه خواری سهم نگرفتند.

ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا