رکوردشکنی اوپنهایمر ؛ پرفروش ترین فیلم در مورد جنگ جهانی دوم

در حال حاضر فروش جهانی اوپنهایمر به ۵۵۹.۲ میلیون دلار رسیده است که آن را به پرفروش ترین فیلم در مورد جنگ جهانی دوم تبدیل کرده است

موبنا- روزیاتو نوشت: فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) همچنان نیرویی است که می توان در گیشه روی آن حساب کرد و اکنون دو فیلم مشهور را پشت سر گذاشته تا به پرفروش ترین فیلم جنگ جهانی دوم تبدیل شود.

اوپنهایمر به کارگردانی کریستوفر نولان، کیلیان مورفی را در نقش جی رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان نظری برجسته آمریکایی معرفی می کند. این فیلم یکی از بهترین کارهای نولان بوده و مخاطبان به صورت گسترده برای تماشای این درام تاریخی به سینماها می روند.

بر اساس آمار، در حال حاضر فروش جهانی اوپنهایمر به ۵۵۹.۲ میلیون دلار رسیده است که آن را به پرفروش ترین فیلم در مورد جنگ جهانی دوم تبدیل کرده است. آخرین تلاش نولان قبل از اوپنهایمر، فیلم دانکرک در سال ۲۰۱۷ بود که با ۵۲۷ میلیون دلار در جایگاه دوم قرار دارد و نجات سرباز رایان ساخته استیون اسپیلبرگ با ۴۸۲ میلیون دلار (بدون احتساب تورم) در جایگاه سوم ایستاده است. فیلم اسپیلبرگ از نظر بسیاری یکی از بهترین فیلم های جنگی است که تاکنون ساخته شده است.

در طول دو دهه گذشته، نولان خود را به عنوان یکی از بااستعدادترین و هیجان انگیزترین فیلمسازانی که امروز در هالیوود کار می کنند، ثابت کرده است. نولان با فیلم های تحسین شده ای مانند شوالیه تاریکی، تلقین، میان ستاره ای و دانکرک که زیر نظر او ساخته شده اند، حالا خود یک جذابیت قابل اعتماد برای مخاطبان است.

فیلم اوپنهایمر

اوپنهایمر نیز ماه ها در هاله ای از ابهام باقی ماند و تریلرهایی با رویکرد شبه ترسناکی از زندگی و حرفه جی. رابرت اوپنهایمر و ساخت بمب اتمی از آن منتشر شد.

در اوایل کار نیز مشخص شد که بازیگران اوپنهایمر نه تنها تاثیرگذارترین انتخاب بازیگران دوران حرفه ای نولان، بلکه یکی از بهترین تیم بازیگرانی است که در تاریخ سینما گرد هم آمده اند. با بازیگرانی چون کیلیان مورفی، رابرت داونی جونیور، امیلی بلانت ، فلورنس پیو و مت دیمون، قدرت ستارگی فیلم به تنهایی برای جذب مخاطبان کافی بود.

اگر چه پیش از انتشار فیلم، هیاهو و هیجان در مورد اوپنهایمر بسیار بالا بود اما نقدهای بسیار خوب منتقدان که برخی از آن ها این فیلم را بهترین اثر نولان تاکنون معرفی می کردند، احتمالاً عامل دیگر در فروش قابل توجه این فیلم داشته است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا