سلطان لاغری با روزه ! (+عکس)

باربیری موفق شد ۱۲۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد و رکورد طول مدت روزه گرفتن را به نام خود ثبت کند.

موبنا – آگوستینو “آنگوس” جوزپه باربیری (۱۹۳۹ تا ۱۹۹۰) مردی اسکاتلندی بود که از ژوئن ۱۹۶۵ تا ژوییه ۱۹۶۶ به مدت ۳۸۲ روز روزه گرفت. وی طی این مدت با مصرف چای، قهوه، آب گازدار و ویتامین ها در خانه ای در تیپورت، اسکاتلند زندگی می کرد. باربیری به طور مرتب برای ارزیابی پزشکی به بیمارستان مریفیلد مراجعه می کرد.

باربیری موفق شد ۱۲۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد و رکورد طول مدت روزه گرفتن را به نام خود ثبت کند. پزشکان برای کاهش وزن وی یک دوره روزه داری کوتاه را برنامه ریزی کرده بودند، اما باربیری اعتقادی به این برنامه نداشت و برای رسیدن به وزن دلخواه خود بر روزه داری طولانی مدت پافشاری کرد.

روزه

باربیری برای ۳۸۲ روز (یک سال و ۱۷ روز) که در ۱۱ ژوییه ۱۹۶۶ به پایان رسید، فقط ویتامین ها، الکترولیت ها، مخمر (منبعی از تمام اسیدهای آمینه ضروری) و نوشیدنی های بدون کالری مانند چای، قهوه و آب معدنی مصرف کرد. وی گاهی اوقات مقدار کمی شیر و/یا شکر همراه با نوشیدنی های خود مصرف می کرد.

نوشته های مشابه

در زمان آغاز دوره روزه گرفتن، وزن باربیری ۲۰۷ کیلوگرم بود و زمانی که به هدف ۸۲ کیلوگرم خود رسید، آن را متوقف کرد. وی به طور میانگین کاهش ۳۲۷ گرم از وزن خود در روز یا ۱۰ کیلوگرم در ماه را تجربه کرد.

پس از رسیدن به وزن دلخواه، باربیری موفق شد آن را حفظ کند. پنج سال پس از پایان دوره روزه داری، وی ۸۹ کیلوگرم وزن داشت. پس از کاهش وزن، وی به واریک نقل مکان کرد. باربیری در سپتامبر ۱۹۹۰ درگذشت. وی دو فرزند پسر داشت.

روزه

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا