آخرین وضعیت دادگاه سپیده قلیان و آمنه سادات ذبیح‌پور/ محکومیت زینب زمان به ۵ سال حبس

امیر رئیسیان، وکیل سپیده قلیان از روند دادگاه شکایت آمنه سادات ذبیح‌پور از موکلش خبر داد:الزام حضور آمنه سادات ذبیح‌پور در جلسه بعدی دادگاه.

موبنا- روز گذشته دادگاه شکایت آمنه سادات ذبیح‌پور از سپیده قلیان در شعبه ۱۲۰۷ مجتمع قضایی شهید کچویی برگزار شد.

این دومین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده بود. جلسه اول که قرار بود به صورت علنی برگزار و حتی به صورت زنده پخش شود،  به دلیل آنچه عدم رعایت حجاب اعلام شد، برگزار نشد.

به گفته امیر رئیسیان، وکیل سپیده قلیان جلسه دوم اما غیرعلنی برگزار شده و خبری هم از امکانات آموزشی مجازی و پخش آنلاین نبوده است. این وکیل دادگستری درباره آنچه در این جلسه دادگاه گذشت، گفت: «توضیحات‌مان را ارائه دادیم و تقاضایی که از دادگاه برای رفع نقص تحقیقات داشتیم را هم اعلام کردیم و منتظریم دادگاه در این مورد تصمیمات خود را اتخاذ کند.» او در ادامه اعلام کرد که «تنها تصمیمی که فعلا به ما و نماینده حقوقی معرفی شده از طرف شاکی اعلام شده این است که جلسه دادگاه مجدد برگزار خواهد شد که خود شاکی یعنی خانم ذبیح‌پور باید لزوما در جلسه دادگاه شرکت کنند».

***

زینب زمان به یک سال حبس و پنج سال ممنوعی‌الخروجی محکوم شد

ابوذر زمان، وکیل و برادر زینب زمان، فعال حقوق زنان، در مطلبی در توییتر درباره حکم خواهرش نوشت: «حکم محکومیت خواهرم و موکلم زینب زمان امروز از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ابلاغ شد: یک سال حبس تعزیری، پنج سال منع خروج از کشور، منع عضویت در دستجات و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، خودداری از استفاده از گوشی هوشمند، خودداری از ارتباط یا معاشرت با سایرین به استثناء روابط خویشاوندی.»

وی اضافه کرد: «یک بیستم مجازات حبس اجرا و باقی مانده به مدت ۵ سال تعلیق شده است. اتهامی که منجر به صدور حکم شده، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.»

زینب زمان، همچنین دختر حسین زمان، خواننده مشهور پاپ است و روز ۱۹ فروردین توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و یک هفته بعد به قید وثیقه آزاد شده بود.

دیده بان ایران

خروج از نسخه موبایل