نماینده مجلس: شازند تحمل آلایندگی بیشتر را ندارد/ ۳۰ درصد مردم شازند سرطان دارند

آقای رئیس جمهور سال گذشته به استان ما سفر کردند و من از آقای رئیسی خواهش کردم و گفتم ۳۰ درصد شهرستان شازند مبتلا به سرطان هستند، چراکه شازند آلوده ترین شهر ایران به لحاظ زیست محیطی است و علت غالب مرگ و میر در شازند سرطان است.

موبنا-  نماینده مردم شازند در مجلس با بیان اینکه برخی به پشتوانه وزیر دادگستری دست به قتل، رشوه و تبانی زده اند، گفت: من مخالف صنعت نیستم، بلکه شازند تحمل آلایندگی بیشتر را ندارد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی بیغش در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال خود از رحیمی وزیر دادگستری درباره اینکه علت دخالت در روند رسیدگی به پرونده های قضایی که مغایرت با اصل ۱۶۰ قانون اساسی دارد، چیست؟ گفت: اساسا بحث من با آقای رحیمی به عنوان وزیر دادگستری این است که چه افرادی پشت صحنه، ایشان را وادار کردند از جریانی دفاع علنی کند که دارای ابعاد پنهان بسیاری در ایجاد رانت و به تله انداختن مومنان به روش های بسیار زننده و باطل هستند؟ از جناب آقای رحیمی می خواهم پاسخ دهند که آیا اساساً شأن وزارت متبوع و اختیارات تعریف شده در قانون اساسی و اساسنامه وزارت دادگستری به وزیر اجازه ورود به چنین موضوعات ابهام برانگیزی می دهد؟

بنده و هیچ فرد عاقلی مخالف صنعت نیست

نماینده مردم شازند در مجلس یازدهم خطاب به وزیر دادگستری ادامه داد: آقای وزیر؛ متوجه نیستید در مقام شامخ وزارت دادگستری اظهارنظرتان دستاویز و مجوزی برای استمرار خطا و غلط واضح برای خطاکاران جسور و گستاخی همچون جریان پتروشیمی کاغذی الوند می شود؟
آقای وزیر؛ بنده و هیچ فرد عاقلی مخالف صنعت نیست و هیچ کدام از نمایندگان محترم ادعا نداریم که شما نباید رابطی برای کمک به نمایندگان مجلس و مردم باشید، لذا مطالبی که شما گفتید خارج از موضوعاتی است که در کمیسیون مطرح کردید و اکنون قوه‌قضائیه که شما وزیر عدلیه آن هستید، اعلام کرده این فرد شروع به قتل عمد کرده و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رشوه داده است. ضمن آنکه ضرب و جرح نیز کرده است، اما شما ضمانت چنین فردی را کرده اید و حتی یکی از نمایندگان مجلس را معرفی کردید که ضامن وی شود، لذا آقای وزیر باید پاسخ این موضوع را بدهند.

شرکت الوند و همان آقای مهاجر معاون وزیر صمت را ترور کرده اند!

وی در ادامه پس از استماع توضیحات وزیر دادگستری افزود: آقای رحیمی چنان با قدرت و با موضع بالا صحبت کردند که عده ای زیاده‌خواه و کسانی که مطالبات شخصی دارند، قانع شدند، هر چند هیات رئیسه مجلس باید براساس ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس، از شأن و جایگاه نمایندگان مجلس دفاع کند. بنده مخالفتی با گرفتن وقت از سوی وزیر برای فردی ندارم، بلکه می گویم آقای رحیمی قوه قضائیه اعلام کرده شرکت الوند و همان آقای مهاجر که شما آن را امامزاده می دانید، معاون وزیر صمت را ترور کرده اند و آقای برادران چندین روز در ICU بستری بوده است. جرم آقای برادران چیست؟ من برایتان از روی متن جرم ایشان را قرائت می کنم تا نمایندگان متوجه شوند آقای وزیر از چه پرونده ای دفاع کرده است.
احمدی بیغش در ادامه با بیان اینکه این نوشته مربوط به دادگاه انقلاب است، گفت: دادگاه انقلاب علت آن را اینگونه توضیح داده که آقای برادران قصد رفع انحصار و مجوز تولید به سایر شرکت ها و دستور وارد کردن تجهیزات صنعتی برای سایر شرکت ها را داشته است که این موضوع از طرف آقای محمد مهاجر قابل تحمل نبوده و علیرغم ارتباطات گسترده با مقامات و افراد در وزارت صمت موفق به جلوگیری نشده است. دستور جلب آقای محمد مهاجر نیز به اتهام پرداخت رشوه و معاونت در شروع قتل عمد و جرح عمدی جهت جلوگیری از تبانی صادر شده است.
نماینده مردم شازند در مجلس یازدهم تصریح کرد: آقای رحیمی؛ مگر می شود به کسی بگویید ضامن شوید، اما متوجه نشوید چه کاری انجام داده است! اتهام او اتهام شرکت در قتل و رشوه بوده است، فلذا شما چرا مغلطه کرده و وانمود می کنید آدم خوبی هستید، هر چند من برای شما احترام قائل بودم.
مگر من و شما مطالبه مبارزه با فساد نداریم؟ اما باید توضیح دهم یک پیرمرد با پسرانش که صاحب یک شرکت هستند، همچنین در ملایر دو کارخانه دارند، برای آنکه تولیدات انحصاری و مواد اولیه داشته اند، با تبانی جلوی واردات را گرفته تا همه محتاج آنها باشند البته این گفته من نیست، بلکه گفته قوه قضائیه است. بنابراین وقتی آقای برادران اجازه می دهد شرکت های دیگر نیز مواد اولیه وارد کنند، اینها تصمیم می گیرد آقای برادران را حذف فیزیکی کنند.
وی مطرح کرد: آقای رحیمی؛ شما می دانستید که این افراد می خواهند قتل انجام دهند، لذا چطور به خود اجازه دادید یک نماینده مجلس را به آنجا برود و ضامن آنها شود! مگر من گفتم که شما برای نمایندگان وقت نگیرید، در حالی که من می‌گویم؛ برادر من، مرجع قضایی گفته است اینها شروع به قتل و جرح و رشوه کرده اند، بنابراین باید پرسید آیا واقعا شما برای قاتلان وقت می گیرید؟ آیا اتهامش را نیز قبول ندارید؟ چرا مغلطه می کنید برادر؟
احمدی بیغش خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از هیات رئیسه بپرسید که آقای مهاجر چند روز است دائماً زنگ زده و فحاشی می کند و آقای مهاجر پس از آنکه موفق نشد آقای برادران را به قتل برسانند، به رئیس تحقیق و تفحص زنگ زد و فحاشی و تهمت ناروا زدند که جای بیان آن در این تریبون نیست!
آقای رحیمی اکنون سوال من از شما این است که شما در این ماجرا چه منفعتی دارید در حالی که در مملکت ما هزاران صنعت معیوب وجود دارد. لذا چرا اجازه ورود به این بحث ها را می دهید؟ هر چند من حاضرم مسائل پشت پرده را مطرح کنم، اما در جلسه ای که رئیس و آقای رحیمی حضور داشته باشند، بنابراین باز هم سوال می کنم چرا برای منافع خود، یک نماینده مجلس را وارد این بازی ها می کنید؟

۳۰ درصد شهرستان شازند مبتلا به سرطان هستند

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور سال گذشته به استان ما سفر کردند و من از آقای رئیسی خواهش کردم و گفتم ۳۰ درصد شهرستان شازند مبتلا به سرطان هستند، چراکه شازند آلوده ترین شهر ایران به لحاظ زیست محیطی است و علت غالب مرگ و میر در شازند سرطان است. لذا من فقط گفتم این آقا که دو کارخانه در ملایر دارد، شرکت خود را نیز در کنار کارخانه هایش احداث کند، اما با رانتی که از سمت آقای جهانگیری معاون اول سابق داشتند، ۲۰ هکتار از  یک پالایشگاه دولتی را از آن خود کردند، بنابراین ۲۰ هکتار به یک خانواده داده شده است. آیا این ماجرا سابقه داشته که یک خانواده بتواند این مقدار هکتار زمین را از داخل یک پالایشگاه دولتی غصب کند؟

آنها می خواهند با احداث صنعتی جدید، مردم شازند را بدبخت تر از قبل کنند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: هر چند خیلی ها می‌گویند از دولت سابق مجوز داشتند، اما سوال این است که چرا تا سال ۱۳۹۹ هیچ کاری انجام ندادند و به گفته آقای بیژن زنگنه وزیر نفت سابق؛ وزارت نفت مجوز داده است، اما ما فهمیدیم که خیانت شده است و این افراد جز پولشویی کار دیگری نخواهند کرد، وگرنه ۹ سال آنجا را رها نمی کردند و آنها می خواهند با احداث صنعتی جدید، مردم شازند را بدبخت تر از قبل کنند، لذا به عنوان نماینده مجلس در مقابل آنها ایستادم، بنابراین من نظر شخصی نمی دهم و بهتر است شما خدا را در نظر بگیرید، شما نمی توانید به جای مردم شازند باشید، آنها برای تامین پول شیمی درمانی بیماران تحت تکفل خود هزینه های بسیار می کنند و برای تهیه یک آمپول شیمی درمانی ۱۱ میلیون پول می دهند.
احمدی بیغش تصریح کرد: من مخالف صنعت نیستم، بلکه شازند تحمل آلایندگی بیشتر را ندارد. هر چند شما می گویید مجوز داشته اند، اما من از شما می پرسم مگر متروپل آبادان مجوز نداشت؟ اگر داشت چرا پس از آن جنایت دستگاه قضایی به دنبال پیدا کردن مجرم بود، بنابراین این مجموعه در شازند که مورد حمایت آقای وزیر است، از درون خالی است لذا تاکید می کنم بهتر است جنایت متروپل را دوباره تکرار نکنید.
وی تاکید کرد: آقای رحیمی، من چه منافعی می توانم در این ماجرا داشته باشم؟ من دلم برای مردم حوزه انتخابیه خود می سوزد، بنابراین شما را به خدا واگذار می کنم. شهرستان اراک با یک میلیون جمعیت زیر بار آلودگی نابود شده است. در تاریخ استان مرکزی نخستین بار است دولت یک مصوبه ای را به شرکتی خصوصی داده است که در جایی ممنوعه احداث شود، در حالی که در حریم ۳۰ کیلومتری شهر اراک ایجاد صنعت جدید ممنوع است. اما سوال این است که این افراد با چه رانتی چنین مجوزی گرفته اند؟ و جالب است بدانید مجوز هیات دولت را زمانی گرفتند که تمامی ساخت و ساز آنها تمام شده بود.

شما به عنوان وزیر می دانستید که جرم این آقا شروع به قتل عمد است!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خطاب به وزیر دادگستری گفت: مگر خدا وجود ندارد که شما اینگونه مظلوم نمایی می کنید. مجلس جایی نیست که شما بتوانید در آن امر و نهی کنید. من چه زمانی گفتم قاضی حکم غلط داده است؟ بلکه می گویم شما به عنوان وزیر می دانستید که جرم این آقا شروع به قتل عمد است.
آیا وزیر دادگستری وقتی می داند کسی شروع به قتل کرده است، باید ضامن آن شود؟ شما اجازه ندادید فردی که شروع به قتل کرده و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رشوه داده و در عین حال ضرب و جرح نیز کرده است، حتی یک ساعت به بازداشتگاه برود. حال این را بگذارید کنار آن تخم مرغ دزدی که به جرم دزدیدن تخم مرغ به ته بازداشتگاه می رود.

۹۰ درصد مردم شهرستان شازند زیر خط فقر هستند 

احمدی بیغش با تاکید بر اینکه شازند نابود شده است، افزود: اگر چه من این مورد را به آقای رئیسی نیز گفتم، اما متاسفانه ایشان گوش شنوا ندارد. ۹۰ درصد مردم شهرستان شازند زیر خط فقری هستند که خود دولت اعلام کرده است، بنابراین من مخالف صنعت نیستم، فقط می گویم شازند دیگر تحمل آلودگی ندارد.
وی ادامه داد: آقای رئیس از شما می خواهم جلسه ای بگذارید تا من پشت پرده ها را مطرح کنم و خدا را شاهد می گیرم هر چند می دانم صدایم به جایی نمی رسد، چرا که وقتی به عنوان نماینده برای انجام تحقیق و تفحص به آن شرکت رفتیم ما را با توهین بیرون کردند و تاکنون نیز چنین اجازه نداده اند، بنابراین باید گفت؛ آقای رحیمی به پشتوانه شما به عنوان وزیر دادگستری چنین کاری کرده اند.
آقای رحیمی شما چند ده میلیون حقوق می گیرید، بنابراین از شما می خواهم مرد باشید و از پشت تریبون بگویید؛ حقوقتان چقدر است و حقوق خود را در کنار درآمد مردم شازند قرار دهید. شما تاکنون آمپول چند میلیونی برای شیمی درمانی فرزندت نخریده ای، بنابراین نمی دانی فقر و بیماری یعنی چه! اکنون به من می گویید زیاده خواه؟!
دکمه بازگشت به بالا