چرا باید همراه اول به خاطر همکاری با رسانه‎های اصلاح‎طلب مواخذه شود؟

چندی‎پیش یکی از روزنامه‎های رسمی کشور، همراه‎اول را به خاطر همکاری با رسانه‎های اصلاح طلب همچون عصر ایران، اعتماد، هم‌میهن، ایلنا و … مواخذه کرد.

موبنا – روزنامه کیهان در یادداشتی کوتاه با حالتی عصبانی خطاب به همراه اول نوشته است که «تامین مالی رسانه‌های معاند» را متوقف کند.

در نگاه اول با دیدن تیتر این یادداشت مخاطب فکر می‌کند که همراه اول به «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا» و «ایران اینترنشنال» آگهی تبلیغی می‌دهد اما بعد از خواندن مطلب متوجه می‌شویم که کیهان از تبلیغ دادن به رسانه‌های داخل کشور و غیرهمسو با تفکر شاکی است.

در سطر پایانی کیهان نوشته است: «جا دارد هم مدیران و هیئت‌مدیره همراه اول به‌عنوان امانتداران نظام و مردم و هم مراجع حسابرسی و قضایی و امنیتی، بررسی کنند کدام دست نفوذ است که اصرار دارد رسانه‌های زنجیره‌ای معاند و معارض و فعال در خط تحریف را در پوشش آگهی تامین مالی کند؟»

رسانه‌هایی مانند عصر ایران، اعتماد، هم‌میهن، ایلنا و انتخاب از نظر کیهان روزنامه‌ها و سایت‌های معاند هستند؛ یاللعجب!

اول: باید از روزنامه کیهان پرسید که چه کسی به شما اجازه داده است، متر به دست بگیرد و معاند و غیر معاند بودن رسانه‌ها را مشخص کنید؟ این کشور مگر وزارت ارشاد و قوه قضاییه ندارد؟ کدام یک از این دو نهاد نظارتی و قانونی این رسانه‌ها را معاند خطاب کرده است؟

دوم: گویا آقای شریعتمداری و دوستان واقعا فکر می‌کنند که میزان حق هستند و هر کسی راه به غیر از آنها برود از مسیر شریعت خارج شده و باید از زندگی ساقط شود.

سوم: در جایی از این مطالبه طلبکارانه از همراه اول آمده است که :« تیمار و فربه‌سازی نشریات زنجیره‌ای در حالی است که این نشریات به‌طور پیوسته در زمین جریان معارض با اصول نظام بازی می‌کنند و یکی از کارکردهای ثابت‌شان، تولید محتوا برای رسانه‌های ضدانقلاب خارجی است.»

جالب است وقتی رسانه‌های خارج از ایران را می‌بینی تقریبا بسیاری از مطالب‌شان برگرفته از روزنامه کیهان، ایران، خبرگزاری فارس و … است. شما با مطالب عجیب و غریب‌تان که مرغ‌های پخته در دیگ را به حرکات موزون در می‌آورد، در حال تامین سوژه برای رقبای رسانه‌‌ای هستید نه این روزنامه‌ها و سایت‌هایی که نام بردید.

چهارم: این رسانه‌ها مگر کاری به جز بیان واقعیت‌های جامعه می‌کند؟ مگر نه اینکه آنها به مشکلات کشور می‌پردازند و از مسئولان مطالبه می‌کنند که به نفع مردم تصمیم بگیرند؟ نکند شما به عنوان یک روزنامه فکر می‌کنید که نباید حقایق را پوشش داد؟

پنجم: نکند یادتان رفته که در دولت گذشته همین حرف‌هایی که امروز این رسانه‌ها می‌زنند را شما ده برابر بدترش را می‌نوشتید. با این معیار که شما سردسته معاندین هستید!

ششم: نکند خدای ناکرده به این فکر می‌کنید که همه کسب و کارهای دولتی و غیر دولتی در ایران باید تبلیغات‌شان را به شما و دوستان بدهند تا همچون صنعت خودرو و باقی صنایع انحصار ایجاد کنید و رقبا را به واسطه این انحصار از صحنه خارج کنید؟

در پایان باید نوشت که بهتر است جناب کیهان به جای اینکه صبح تا شب به این شخص حقیقی یا حقوقی یا آن رسانه برخط یا مکتوب برچسب بزند، به عنوان رسانه مشکلات اقتصادی مردم را پوشش بدهد که در حال تبدیل شدن به درامی تلخ است.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا