صعود بیت‌کوین نزدیک است؟

قیمت بیت‌کوین می‌تواند در ماه آینده به روند صعودی کامل برسد اگر خط روند ۲۰۰ هفته‌ای به همین شکل باقی بماند.

موبنا- به نقل از کریپتو، کول گارنر، تحلیلگر بازار رمزارزها می‌گوید که بیت‌کوین و رمزارزها در مسیر شکست کلاسیک قرار می‌گیرند، اگر چندین الگوی آزمایش شده ادامه یابد.

این تحلیلگر محبوب رمزارزها گفت که روند صعودی بزرگی در انتظار بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال است و روند قیمت بیت‌کوین همچنان به رکود ادامه می‌دهد اما افراد آینده‌نگر متقاعد شده‌اند که این چرخه نیز مانند هر چرخه دیگری است.

برای گارنر، فعالیت بزرگترین گروه سرمایه‌گذاران بیت‌کوین – نهنگ‌ها – یکی از دلایل خوش‌بینی است و می‌گوید: «روندهای انباشت نهنگ، ستون فقرات بازار گاوی است اما در حال حاضر، فقط نهنگ‌ها نیستند و سرمایه‌گذاران کوچکتر، معروف به ماهی نیز قرار گرفتن خود در معرض بیت‌کوین را افزایش داده‌اند.»

این تحلیلگر، نهنگ‌ها را به دلیل رفتارشان در چرخه فعلی، «دست الماسی» نامید و افزود: نسبت سرمایه‌گذار کوچک به نهنگ در حال افزایش است، یعنی سرمایه‌گذارانی که این چرخه (۲۰۲۲ – ۲۰۲۳) را واگذار می‌کنند، کوچک هستند و نهنگ‌ها آن را نگه می‌دارند؛ این روند برای قیمت بسیار قدرتمند محسوب می‌شود و در گذشته با افزایش متریک قابل مشاهده بوده است.

وی افزود: آخرین چرخه بیت‌کوین با فروش «بی‌امان» نهنگ مشخص می‌شود؛ چیزی که امروزه به‌ طور قابل توجهی وجود ندارد.

گارنر در عین حال اهمیت نسبت بیت‌کوین به استیبل کوین را در صرافی اصلی بیتفینکس تکرار کرد و گفت که در حال حاضر رفتاری را نشان می‌دهد که قبل از هر روند صعودی بزرگ در تاریخ بیت‌کوین مشاهده شده است.

«نهنگ بیتفینکس مهم است و بیش از هر موجودیت دیگری در رمزارز، اقدام قیمت کوتاه‌مدت تا میان‌مدت را انجام می‌دهد با این حال، زمانی که چنین شکست صعودی قیمت بیت‌کوین ممکن است رخ دهد، ناشناخته باقی مانده و گارنر طرفدار عرضه در فصل سوم است.

وی اذعان کرد که قوی‌ترین استدلال مخالف، خرس فصلی تابستان است. نیرویی قوی‌تر از آن چیزی که بیشتر تصور می‌کنند و بازار را تکان خواهد آمد اما به احتمال زیاد نه تا سپتامبر زیرا بازارها هنوز باید هفته‌ها برای اجرا فرصت داشته باشند.

وی نتیجه گرفت که برای باطل کردن روند صعودی، بیت‌کوین به یک بسته هفتگی کمتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای (SMA) که در حال حاضر ۲۷ هزار و ۲۳۵ دلار است، به ازای هر داده نیاز دارد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۱۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۳۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۶۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است.

 

خروج از نسخه موبایل