نماینده مجلس: طرح نهضت ملی مسکن شکست خورده است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:« دولت در طرح نهضت ملی مسکن، آمارهایی که از اجرای این طرح می دهد، شامل مسکن هایی که کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی و حتی خودم مردم هم می سازند، می شود؛ لذا از دولت می خواهیم صادقانه به مردم اعلام کند که در قالب طرح نهضت ملی مسکن چه تعداد واحد ساخته است.»

موبنا- کمال حسین پور در گفت‌و‌گو با شفقنا در خصوص وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن، اظهارداشت: به نظر من نهضت ملی مسکن یک طرح شکست خورده است؛ بعد از گذشت ۲ سال هنوز نمی دانیم آمارهایی که وزارت راه از پیشرفت این طرح ارائه می دهد، کجا است؟ مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همه از این وضعیت گله دارند. بنده در حوزه خودم به عنوان یکی از شهرستان های مرزی و محروم نه تنها هنوز یک واحد از نهضت ملی مسکن ساخته نشده، بلکه زمینی هم هنوز اختصاص نیافته است؛ حتی مردم در شهرستان پیشرانشهر ثبت نام کردند اما دولت در شهرستانی که ۳۰ کیلومتر دورتر از پیرانشهر است، قرار است خانه بسازد؛ مگر قرار است مردم را جابجا کنیم؟

وی بیان داشت: درطرح نهضت ملی مسکن ، نه مباحث اعتباری طرح مشخص شده و نه بانک ها وام‌ها را پرداخت می‌کنند اگر واحدی هم تحویل داده شود، مردم توان پرداخت اقساط ۱۹ میلیون تومانی را ندارند؛ به کارگر ۷ میلیون تومان حقوق می‌دهیم پس چطور  اقساط ۱۹ میلیون تومانی را پرداخت کنند؟

آقای حسین پور در خصوص آمارهای دولت مبنی بر پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن، گفت: متاسفانه نهضت ملی مسکن یکی از وعده هایی بود که بدون برنامه ریزی و بدون اینکه توان دولت سنجیده شود، داده شد؛ آمارهایی هم که دولت از اجرای این طرح می‌دهد، شامل مسکن هایی که کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی و حتی خودم مردم هم می سازند، می‌شود لذا از دولت می خواهیم صادقانه به مردم اعلام کند که در قالب طرح نهضت ملی مسکن چه تعداد واحد ساخته است؟

وی در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می توانند پول هایی که برای طرح نهضت ملی مسکن دادند اند پس بگیرند، گفت: دولت سازوکاری برای این مساله مشخص نکرده است. هر روز یک سیاستی به مردم اعلام می کنند چراکه در خود ارکان دولت هنوز نسبت به این موضوع ناهماهنگی وجود دارد؛ شورای عالی مسکن هنوز نتوانسته است وزرا را با هم هماهنگ و وظایف هر کدام را مشخص کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا