پژوهشگران: گرمای هوا باعث افزایش جرم و جنایت از جمله قتل می‌شود

ماه جولای ۱۹۸۸ به عنوان گرم‌‌ترین ماه تاریخ آمریکا به ثبت رسیده است که اتفاقاً خشونت‌بار‌‌ترین ماه هم به شمار می‌رود و در آن تعداد بی‌سابقه‌ای جنایات قتل ، تجاوز، سرقت مسلحانه و درگیری به وقوع پیوسته است.

موبنا-  نتایج چند تحقیق نشان می‌دهد افزایش گرما علاوه بر آتش‌سوزی‌های گسترده باعث افزایش میانگین جرم و جنایت در جهان شده است.

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه سعودی الوطن در گزاشی در این باره نوشت: تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد، گرمایش جهانی طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۹۹ باعث افزایش ۲۲ هزار مورد قتل، ۱.۲ میلیون مورد خشونت شدید، ۲.۳ میلیون حمله و درگیری با خشونت متوسط به میانگین این نوع جنایات در آمریکا خواهد شد.
در این تحقیق آمده است: ماه جولای ۱۹۸۸ به عنوان گرم‌‌ترین ماه تاریخ آمریکا به ثبت رسیده است که اتفاقاً خشونت‌بار‌‌ترین ماه هم به شمار می‌رود و در آن تعداد بی‌سابقه‌ای جنایات قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه و درگیری به وقوع پیوسته است.
همچنین تحقیق جدیدی در مورد جرائم خشونت‌آمیز در لس‌آنجلس نشان می‌دهد میانگین این جنایات با افزایش درجه حرارت از ۳۵ درجه سانتی‌گراد ۱۲ درصد بالاتر از میانگین معمول می‌شود.
همچنین در سال گذشته ۸۶ درصد از تمامی حوادث تیراندازی در ایالت‌های آمریکا طی ماه‌های ژوئن و سپتامبر یعنی در فصل تابستان به وقوع پیوسته‌اند.
در آفریقای جنوبی هم دانشمندان دریافته‌اند وقتی درجه حرارت افزایش پیدا می‌کند ۱.۵ درصد به میانگین جنایات قتل افزود می‌شود، در یونان هم محققان متوجه شدند ۳۰ درصد از جنایات قتل در این منطقه از جهان زمانی رخ داده که میانگین درجه حرارت بالاتر از ۲۵ درجه بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا