اگر این ۸ نشانه را دارید یعنی باهوش هستید

افراد باهوش برای خوش گذرانی به دوستان زیادی نیاز ندارند. تحقیقات نشان داده باهوش ها از خلوت کردن با خود لذت می برند و احتمال خسته کننده بودن معاشرت برای آن ها بیشتر از لذتبخش بودن این کار است.

موبنا- در حالی که برخی دانشمندان درباره ی مهم تر بودن ضریب هوشی یا هوش هیجانی صحبت می کنند، برخی دیگر از دانشمندان دست به پژوهش های جامع تری برای درک تأثیر احتمالی عواملی همچون ظاهر و رفتار بر توانایی های ذهنی افراد زده اند.

به گزارش صد آنلاین ، این پژوهش ها نتایج بسیار غیر منتظره ای نیز داشته اند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده قد، وزن، طول انگشتان و حتی رنگ چشم ما می تواند سطح هوش مان را نشان دهد.
در ادامه از نشانه های نامتعارفی خواهیم گفت که می توانند از هوش بالای شما حکایت داشته باشند.
۱- تنهایی را به وقت گذراندن در یک جمع پر سر و صدا ترجیح می دهید
افراد باهوش برای خوش گذرانی به دوستان زیادی نیاز ندارند. تحقیقات نشان داده باهوش ها از خلوت کردن با خود لذت می برند و احتمال خسته کننده بودن معاشرت برای آن ها بیشتر از لذتبخش بودن این کار است.
به علاوه، افراد باهوس اغلب با صدای بلند با خودشان حرف می زنند. این یک نشانه ی هوش بالا است، نه دیوانگی!
۲- خواندن را در سن خیلی کم یاد گرفتید
این حقیقت که برخی کودکان خواندن را در سن خیلی کم یاد می گیرند آن ها را به طور پیش فرض باهوش نمی کند. برعکس، دانشمندان معتقدند خواندن خود باعث باهوش تر شدن این کودکان می شود.
ساده است: هر چه زودتر الفبا را یاد بگیرید، کتاب های بیشتری می توانید بخوانید و دید وسیع تری پیدا خواهید کرد. البته این امر در مورد کسانی صدق می کند که تجربه ی کتابخوانی متنوعی داشته باشند و خود را به یک ژانر یا نویسنده ی به خصوص محدود نکرده باشند.
۳- فرزند بزرگ خانواده هستید
تحقیقات نشان داده فرزندان بزرگ خانواده تقریباً همیشه به میزان اندک اما به لحاظ آماری قابل توجهی از جهت ضریب هوشی نسبت به فرزندان کوچک تر خانواده از برتری برخوردارند که معمولاً ۳ نمره بالاتر است. پژوهش ها می گوید این تفاوت نه به عوامل بیولوژیکی یا ژنتیکی، بلکه به تعامل روانشناختی میان والدین و کودکان مرتبط است.
۴- قدتان بالاتر از متوسط است
پژوهش ها نشان داده کودکان قد بلندتر در تست های هوش اغلب نمره ی بالاتری دریافت می کنند و در دوران بزرگسالی درآمد بالاتری دارند.
این امر در سنین کودکی نیز قابل مشاهده است: کودکان ۳ ساله ای که رشد سریعی دارند در آزمون های مختلف نسبت به همسن و سالان کوتاه قدتر خود از عملکرد بهتری برخوردارند.
۵- کلاس موسیقی می رفتید
تحقیقی نشان داد کودکانی که به مدت ۹ ماه در دو کلاس موسیقی مختلف (کیبورد یا آواز) شرکت کرده بودند، در مقایسه با کودکانی که تنها به کلاس های تئاتر رفته بودند یا در کلاس به خصوصی شرکت نکرده بودند، از ضریب هوشی بالاتری برخوردار بودند.
دانشمندان معتقد بودند هوش بالای این کودکان دلیل اصلی تصمیم آن ها برای شرکت در کلاس موسیقی بودند.
 ۶- حساسیت شدیدی به صداها دارید
صدای جیر جیر در، صدای خرچ خرچ چیپس و حتی بلند نفس کشیدن – این سر و صداهای رایج روزانه می توانند حواس کسانی که ضریب هوشی بالایی دارند را پرت کنند. دانشمندان در پژوهشی متوجه شدند میان توانایی فرد در یافتن راه حل های نامتعارف برای مشکلات و ناتوانی در بی اعتنایی به سر و صداهای محیط ارتباطی قوی وجود دارد.
این پدیده حتی اسم هم دارد و به ان «صدابیزاری» (Misophony) گفته می شود. برای مثال، شنیدن صدای گاز زدن چیپس، فعالیت مغزی افرادی که به صدابیزاری دچارند را دستخوش تغییر می کند.
۷- انگشت حلقه تان بلندتر از انگشت اشاره تان است
برخی دانشمندان می گویند میزان هوش یک فرد را می توان از روی نسبت طول انگشتان دست او تشخیص داد. به گفته ی آن ها، هر چه انگشت حلقه ی یک شخص بلندتر باشد، آن فرد می تواند عملکرد بهتری در حل مسائل ریاضی داشته باشد.
پژوهشگران همچنین پی بردند موفقیت مالی یک فرد را می توان از روی طول انگشتان دست او پیش بینی کرد. تحقیقی نشان داد کسانی که انگشت حلقه ی آن ها بلندتر از انگشت اشاره ی آن ها بود، از درآمد بالاتری برخوردار بودند.
۸- اغلب احساس اضطراب می کنید و ممکن است دچار وحشت شوید
پژوهش ها نشان داده افراد باهوش بیشتر مستعد بدبینی هستند، چون به موقعیت های ناخوشایند مختلفی فکر می کنند که می تواند برای آن ها رخ دهد. به گفته ی محققان، باهوش ها وقایع گذشته را تجزیه و تحلیل می کنند و به همین دلیل، توجه بیشتری وقایع احتمالی آینده دارند.
از جنبه ای دیگر، افراد باهوش آمادگی بیشتری برای مشکلات احتمالی زندگی دارند، اما مجبورند با اضطرابی دائمی زندگی کنند.

دکمه بازگشت به بالا