دادگستری خوزستان : اعدام سارق زورگیر متجاوز در دزفول

سارق متجاوز که حین سرقت از یکی از منازل دزفول مرتکب زنای به عنف شده بود پس از تایید حکم قضایی به دار مجازات آویخته و اعدام شد.

موبنا- رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: سارق مسلحی که دارای سوابق متعدد کیفری بود و از بانوان شهرستان دزفول با سلاح سرد اقدام به زورگیری و سرق می‌نمود به اتهام محاربه و افساد فی الارض صبح امروز اعدام شد.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز خبر دادگستری خوزستان، علی دهقانی روز یکشنبه افزود: این فرد به اتهام ارتکاب سرقت‌های متعدد از بانوان در اماکن مختلف شهرستان از جمله آرایشگاه‌، باشگاه و دارالقرآن با سلاح سرد از قبیل چاقو و قمه پس از کار دقیق اطلاعاتی توسط دستگاه های انتظامی شناسایی و دستگیر شد.
وی ادامه داد: این متهم پس از طی مراحل رسیدگی باتوجه به تعداد بالای شاکیان پرونده و همچنین ایجاد رعب و وحشت و احساس ناامنی عمومی سال گذشته به اعدام محکوم شده بود.
رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: ارتکاب محاربه و افساد فی‌الارض این متهم از طریق سرقت‌ بر اساس مستندات و سایر شواهد و قرائن موجود در پرونده توسط دادگاه انقلاب اسلامی دزفول محرز شناخته و به اعدام محکوم شد.
وی تاکید کرد: پس از سیر مراحل قانونی و با تایید رأی صادره در دیوان عالی کشور این حکم صبح امروز در زندان دزفول به اجرا درآمد.
دهقانی ادامه داد: محکوم علیه علاوه بر سرقت های متعدد دارای سوابق متعدد کیفری در قاچاق مواد مخدر، سرقت و نگهداری سلاح غیرمجاز نیز بوده است.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای صریح و به‌موقع احکام قضایی افزود: اجرای قاطع احکام قضایی به ویژه در خصوص سارقان مسلح، سوداگران مرگ، مفسدان و تبهکاران، که موجبات رعب و وحشت عمومی را در جامعه ایجاد می‌کنند بدون اغماض در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا مهدی آماده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول نیز ۲۸ تیرماه امسال از اعدام یک سارق متجاوز دراین شهرستان خبر داده بود. وی گفته بود: سارق متجاوزی که حین سرقت از یکی از منازل دزفول مرتکب زنای به عنف شده بود پس از تایید حکم قضایی به دار مجازات آویخته شد.
فردی مرداد سال ۱۳۹۸ با ورود به منزل یکی از شهروندان به قصد سرقت، مرتکب زنای به عنف شده بود که شناسایی و دستگیری این متجاوز به عنف به صورت اولویت در دستور کار قرار گرفت. پس از دستگیری متهم دادگاه کیفری یک استان خوزستان با توجه به شناسایی متهم توسط شاکی، اقرارهای صریح متهم در دادگاه و همچنین سایر شواهد و قرائن موجود در پرونده، اتهامات وی را محرز شناخت. این سارق متجاوز علاوه بر تحمل ۲ سال حبس به دلیل شروع به سرقت و در خصوص اتهام دیگر وی، به اعدام به شیوه متعارف محکوم شد

دکمه بازگشت به بالا