شنلان اس۷ ؛ کراس اوور لوکس و فناورانه چانگان (+عکس)

شنلان اس۷ به عنوان یک خودرو جدید و فناورانه، طراحی بسیار جذابی را نیز همراه خود دارد. دماغه بدون هیچ نقصی شکل گرفته و شیب کوپه سقف در ستون آخر بر زیبایی های نمای جانبی افزوده است. جزئیات درب ها شامل دستگیره های پاپ-آپ و تفاوت سطح در قسمت بالای رکاب نیز این منظره را جذاب تر کرده است.

موبنا چانگان طی فعالیت خود در صنعت خودروی چین همواره یکی از قابل اعتمادترین و شناخته شده ترین برندهای این کشور بوده است. از مدتی پیش نیز در راستای توسعه فعالیت های خود در بخش محصولات الکتریکی ۲ برند مستقل را راه اندازی کرده که یکی از آنها با نام شنلان شناسایی می شود.

چانگان در توسعه برند شنلان با CATL تولید کننده مطرح باتری و هواوی همکاری دارد که طبیعتا باتری خودروهای الکتریکی و فناورانه ها توسط این دو همکار چانگان تامین می شوند.

مدتی پیش خودرو اس ال۰۳ را شنلان معرفی کردیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قراردارد. از این سدان با لقب قاتل چینی تسلا مدل ۳ نیز نام می برند.

اکنون سراغ شنلان اس۷ می رویم که این کراس اوور در بازار چین از ۲۳۶۰۰ تا ۳۳۵۰۰ دلار قیمت دارد.

شنلان اس۷ در دو نسخه EREV یا برد حرکتی افزایش یافته و BEV یا تمام الکتریکی ارائه می شود.

شنلان اس۷ تمام الکتریکی مجهز به موتور ۱۶۰ کیلوواتی(۲۱۴ اسب بخاری) است که طی ۶.۷ ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد. مصرف انرژی این تریم حدو ۱۴.۲ کیلووات ساعت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی است.

شنلان اس7 ؛  (+عکس)

برد حرکتی شنلان اس۷ تمام الکتریکی با توجه به تریم ۵۲۰ کیلومتر و ۶۲۰ کیلومتر محاسبه شده است.

نسخه برد افزایش یافته شنلان اس۷ از ترکیب تک موتور الکتریکی ۱۷۵ کیلوواتی(۲۳۴ اسب بخاری) و موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با توان ۹۴ اسب بخار، استفاده می کند. اینجا پیشرانه بنزینی نقشی در حرکت خودرو ندارد بلکه به عنوان ژنراتور برای شارژ باتری و افزایش برد حرکتی شنلان اس۷ عمل می کند.

برد حرکتی این مدل در حالت الکتریکی خالص با توجه به تریم ۱۲۱ و ۲۰۰ کیلومتر محاسبه شده است.

شاخص مصرف بنزین شنلان اس۷ در این مدل حدود ۵ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی است.

شنلان اس۷ به عنوان یک خودرو جدید و فناورانه، طراحی بسیار جذابی را نیز همراه خود دارد. دماغه بدون هیچ نقصی شکل گرفته و شیب کوپه سقف در ستون آخر بر زیبایی های نمای جانبی افزوده است. جزئیات درب ها شامل دستگیره های پاپ-آپ و تفاوت سطح در قسمت بالای رکاب نیز این منظره را جذاب تر کرده است.

این شاسی بلند چینی از منظر ابعاد برابر با ۴۷۵۰ میلیمتر در طول، ۱۹۳۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۲۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها ۲۹۰۰ میلیمتر است.

استفاده از شیشه دو لایه موجب کاهش چشمگیر نویز در کابین شده است.

رینگ های آلومینیومی استاندارد نیز در اندازه ۲۱ اینچی نصب شده اند. ضریب درگ شنلان اس۷ با توجه به طراحی مناسب آن برابر با ۰.۲۵۸Cd است.

کابین یک محیط کاملا مینیمال است که در قسمت کنسول جلو طراحی دو سطحی دارد و هیچ دکمه فیزیکی در این قسمت مشاهده نمی شود. یک نمایشگر بزرگ ۱۲.۳ ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و یک نمایشگر هداپ ۱۲.۳ اینچی نیز جهت نمایش اطلاعات مورد نیاز راننده در نظر گرفته شده است. پلتفرم رایانه ای این خودرو از چیپ ۸۱۵۵ کوالکام بهره می برد.

یک نمایشگر نیز در قسمت آفتابگیر ویژه سرنشین جلو نصب شده است.

شارژر بی سیم، صندلی های ارگونومیک با ماساژور در ردیف جلو، تنظیم الکتریکی ۱۶ جهته صندلی راننده و ۱۴ جهته صندلی سرنشین جلو و… بخش دیگری از امکانات شنلان اس۷ است.

شنلان اس۷

 

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا