جواد قارایی : مهاجرت نکرده‌ام/ اگر از طرح‌ هایم حمایت شود، اولویتم کار در ایران است

جواد قارایی ضمن تکذیب شایعه مهاجرت خود گفت: نزدیک به ۷ ماه بود که بیکار بودم و از گذشته نیز دعوت‌هایی جدی از سوی کشور عمان برای ساخت مستند و همکاری‌های این‌چنینی وجود داشت. برای همین موضوع، سفری به عمان داشتم و صحبت‌های خوبی مطرح شد. اولویت من ایران است و اگر از طرح‌های من مثل ایرانگرد کوچک، ایرانگرد و سفر به سرزمین‌رویاها حمایت شود، اولویت من کار و خدمت به ایران جان است. این سفر برایم کاری بود.

موبنا- جواد قارایی کارگردان مجموعه مستند ایرانگرد گفت: طرح‌هایی دارم که نیازمند حمایت است اما احساس می‌کنم حمایت‌ها کم شده است. مهاجرت نکرده‌ام و سفرم کاری بود.

جواد قارایی در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تکذیب شایعه مهاجرت خود گفت: دیشب بازگشته‌ و مهاجرت نکرده‌ام، اما مدتی است احساس می‌کنم حمایت‌ها به ویژه حمایت وزارت گردشگری و سازمان صدا و سیما از ساخت مستندهایی درباره ایران کم شده است. البته سازمان صدا و سیما در ۱۵ سال گذشته حمایت بسیار خوبی از من داشت اما در مدت اخیر احساس می‌کنم این حمایت کم شده است. وزارت گردشگری هم برای مقابله با ایران‌هراسی‌ها برنامه‌ای نداشت و بنابراین احساس کردم دغدغه زیادی وجود ندارد. متاسفانه معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما هم از طرح بنده برای تولید اثری به نام «سفر به سرزمین توریست‌ها» یا «سفر به سرزمین رویاها» که برای مبارزه با ایران هراسی و معرفی جاذبه‌ها و زیبایی‌های ایران و ایرانی طراحی کرده بودم حمایت نکرد.
وی اضافه کرد: من نزدیک به ۷ ماه بود که بیکار بودم و از گذشته نیز دعوت‌هایی جدی از سوی کشور عمان برای ساخت مستند و همکاری‌های این‌چنینی وجود داشت. برای همین موضوع، سفری به عمان داشتم و صحبت‌های خوبی مطرح شد. وزارت گردشگری کشور عمان بسیار علاقه‌مند است که جاذبه‌های دیدنی این کشور نمایش داده شود. چشم‌انداز ۱۰ ساله‌ آنها این است که عمان به عنوان یکی از مراکز گردشگری در دنیا شناخته شود و به همین دلیل دوست دارند از کشورشان مستند ساخته شود.
قارایی خاطرنشان کرد: ماحصل سفر من این شد که پروپوزالی ارایه بدهم و کارمان را آغاز کنیم.
او با تاکید بر اینکه اصلا به دنبال مهاجرت از ایران نیست تاکید کرد: باز هم می‌گویم اولویت من ایران است و اگر از طرح‌های من مثل ایرانگرد کوچک، ایرانگرد و سفر به سرزمین‌رویاها حمایت شود، اولویت من کار و خدمت به ایران جان است. این سفر برایم کاری بود.
این مستندساز در پایان گفت: بنده طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده بودند باید با ایران هراسی و جنگ نرم غرب علیه ایران مقابله شود فعالیت کردم و تمام عشقم این بود که به کشورم خدمت و با ایران هراسی مقابله کنم. قسم می‌خورم که طرح من ۱۰۰ درصد موفق می‌شد اما متاسفانه مسیولین موافقت نکردند. احساس می‌کنم دغدغه‌ای برای مقابله با ایران هراسی و برای معرفی جاذبه‌های ایران ندارند. به همین دلیل مجبورم در حوزه تخصصی خودم در جای دیگری کار کنم. با این حال باز هم از سازمان صدا و سیما سپاسگزارم که تاکنون از من حمایت کرد و این فرصت را به من داد که به کشورم خدمت بکنم.
دکمه بازگشت به بالا