صدیقی: ما مسلمانان در برابر جنایت هتک حرمت قرآن تکلیف داریم

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به جنایت اخیر هتاکی به قرآن در سوئد گفت: مقام معظم رهبری در این رابطه به دولت سوئد هشدار دادند که در برابر دنیای اسلام آرایش جنگی گرفته و نتیجه آن نفرت همه مسلمانان دنیا و بسیاری از دولت‌های اسلامی خواهد بود.

موبنا- حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه جسارت و هتاکی به قرآن تازگی ندارد، اظهار کرد: از دیرباز عناد با قرآن وجود داشته است و در چند صد سال اخیر در دنیای غرب تمام فعالیت‌ها حول محور معنویت زدایی و دین زدایی و در راس آن قرآن بوده است.

به گزارش ایسنا، وی به کتاب آیات شیطانی نوشته سلمان رشدی اشاره کرد و گفت: آن زمان هم امام رحمت الله نویسنده پلید این کتاب را مهدورالدم اعلام کردند و به خواست خدا آن مرد پلید جان سالم از این میدان به در نبرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امروز هم در آمریکا قرآن را به آتش می‌کشند، افزود: در انگلیس، هلند، بلژیک، آلمان و سوئد اخیراً این جنایت تکرار شده است و بعضی افراد نادان و مزدور  می‌خواهند دولت‌های غربی را از این جنایت جدا کنند و بگویند به حکومت‌ها ربطی ندارد اما این‌ها همان ابن زیادها و یزیدهای زمان ما هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امروز هم جریان مقابله با پیامبر و قرآن وجود دارد که در راس آن آمریکا و انگلیس هستند گفت: خداوند از قرآن کریم به عنوان یکی از حرم‌های خود در کنار کعبه حفاظت می‌کند. اما به آنها که با قرآن در افتاده‌اند مهلت می‌دهد تا پیمانه ظلمشان پر شود و آنها را به سزای اعمالشان خواهد رساند.

وی با بیان اینکه ما مسلمانان در قبال جنایت هتک حرمت قرآن تکلیف داریم تصریح کرد: امسال شاهد بودیم  در کنار لبیک یا حسین مسلمانان جهان لبیک یا قرآن را سر دادند و همه عزاداران زیر پرچم قرآن در یک حرکت هماهنگ، هم آوا شدند و انزجار خود را به هتاکان اعلام کردند.

صدیقی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این باره تصریح کرد: هتک حرمت قرآن یک توطئه است و کار فردی نیست.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری خواستار معرفی این فرد جانی به عالم اسلام شدند تا اشد مجازات برای او اعمال شود افزود: تمام علمای اسلام از همه فرقه ها در رابطه با هتک حرمت قرآن نظر یکسان دارند و خواهان مقابله با آن هستند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه دوم با اشاره به عزاداری‌های بی‌سابقه و دارای شور و شعوری که امسال در داخل کشور شکل گرفت، خاطرنشان کرد: علی رغم فراخوان‌های دشمنان برای عدم حضور در هیئت‌ها و نپوشیدن لباس مشکی ولی به کوری چشم دشمنان عزاداری‌ها نسبت به سال‌های قبل پرشورتر بود.

وی با بیان اینکه ملت ایران رکورد را شکستند و مدال افتخار مقابله با ظالم را به خود اختصاص دادند و سال به سال در این میدان عمیق‌تر حضور داشته‌اند، افزود: به این ملت عزیز افتخار می‌کنم.

صدیقی ادامه داد: امسال در همه کشورها از جمله عراق، افغانستان، پاکستان و نیجریه شاهد عزاداری‌های پرشور مسلمانان بودیم و حتی در لندن ده‌ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند و ارادت خود را به سالار شهیدان ابراز کردند.

وی همچنین در آستانه بزرگداشت روز مدافعان حرم تصریح کرد: بعد از جنگ تحمیلی با تشکیل داعش که بنای تخریب قبور ائمه اطهار را داشتند مدافعان حرم و در راس آنها شهید سلیمانی که مالک اشتر رهبر انقلاب بود الگوی مناسبی برای مجاهدان در این مسیر شدند و شهید سلیمانی حتی بعد از شهادتشان اثر و نقش پررنگی در ایجاد رعب و وحشت برای دشمنان داشتند.

صدیقی با بیان اینکه مدافعان حرم ضمن حفظ حرم‌ها برای امنیت جهانی تلاش کردند، گفت: مدافعان حرم ضمن اینکه امنیت را برای کشور ایران به ارمغان آوردند، حرم‌ها را بیمه کرده و در ایجاد امنیت به همه جهانیان، حتی کشورهایی که داعش را درست کرده بودند، خدمت کردند.

وی همچنین روز خبرنگار و روز جهاد دانشگاهی را تبریک گفت.

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران هم با اشاره به ایام شهادت سید و سالار شهیدان گفت: سیدالشهدا حقیقتی از سنخ حقیقت قرآن بود که در تیررس احدی قرار نمی‌گیرد و نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه قرآن نور روح و رحمت واسعه حق است که مظهر همه اسماء الهیست تاکید کرد: قرآن در دسترس هر کسی نیست و اراذل و مشرکین و صهیونیست‌های ناپاک و وجودهای ظلمانی که قرآن سوزی می‌کنند اصلاً به قرآن راهی ندارند و در واقع خودسوزی می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهمیت توجه به شخصیت امام حسین و آثار و برکات سیدالشهدا خاطرنشان کرد: اباعبدالله کشتی نجات و راهنما و راهبر است که با قیام خود به دنبال نفی طاغوت و اسلام اموی بود.

وی افزود: اسلام اموی همان اسلام انگلیسی و آمریکایی و اسلام سکولار بی‌تفاوت بدون مسئولیت بی‌غیرت امروز است.

وی با اشاره به اهمیت سپردن امانت به اهلش و تلاش‌های امام حسین در این زمینه خاطرنشان کرد: اسلام سکولار می‌گوید دین از سیاست جداست و متدینین و مسلمانان به دنبال قدرت نروند و شرابخوارها و خودفروخته‌ها قدرت را به دست بگیرند. اما سیدالشهدا در قیام خود به ما درس دادند که برای تشکیل حکومت اسلامی و خلع سلاح افراد نالایق از قدرت خون خودشان را نثار می‌کنند.

صدیقی در بخش دیگری از خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران تقوا را وسیله نجات و نبود تقوا را وسیله سقوط خوانده و افزود: تقوا خانه شکست ناپذیر است و هر کسی در این سنگر باشد از نفس اماره و شیاطین و مستکبران در امان خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل