لندکروزر ۲۰۲۴ معرفی شد (+عکس)

ارتفاع لندکروزر جدید از سطح زمین ۲۲۱ میلیمتر است. شاسی پیشرفته و سیستم تعلیق حرفه ای نیز به عبور راحت لندکروزر از مسیرهای ناهموار کمک می کند.

موبنا – چند روز پیش رندرهای مربوط به لندکروزر ۲۰۲۴ تویوتا را منتشر کردیم و همانطور که اشاره شد این رندرها از منبع قابل اعتمادی بودند(اینجا)، اکنون تصاویر رسمی لندکروزر تویوتا منتشر شده و ارزشمندی رندرها را مشخص کرده است.

تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴ براساس طراحی جعبه ای و توجه به عناصر رترو شکل گرفته است. برای آن که روشن تر شود، کافی است نگاهی به اف جی۴۰ داشته باشید، به راحتی می توان اساس مشترک طراحی این دو خودرو را درک کرد و این رویکرد رترو در طراحی را نشان می دهد یعنی جائیکه عناصر کلاسیک وارد زندگی مدرن شده و آثار عمیق و خاطره انگیز خود را به نمایش می گذارند.

تریم پایه لندکروزر ۲۰۲۴ تویوتا با نام ۱۹۵۸ و تریم پرچمدار فرست ادیشن با چراغ های ال ئی دی گرد عرضه می شوند. تریم میان رده دقیقا مشابه با لندکروزر سری۸۰ که در فاصله سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۸ روی خط تولید قرار داشت از چراغ های مستطیلی استفاده می کند.

لندکروزر 2024 معرفی شد/ چراغ گرد بهتر است یا مستطیل؟! (+عکس)

به شما پیشنهاد می کنیم، داستان لندکروزر را که به طور اختصاصی توسط گروه خودرو عصر ایران آماده شده، مطالعه کنید و با تمامی نسل ها و جزئیات لندکروزر آشنا شوید. (در این لینک)

در تریم پایه ۱۹۵۸ شاهد حضور سنگین عناصر پلاستیکی در قسمت دماعه هستیم و این راهکاری برای کنترل قیمت در تریم ارزان لندکروزر جدید است که احتمالا باید حدود ۵۰ هزار دلار برچسب داشته باشد!

براساس اطلاعات موجود، نسخه ای که راهی آمریکای شمال یمی شود با نام سری ۲۵۰ به پیشرانه پیشرفته ۴ سیلندری مجهز است که به لطف حضور یک موتور الکتریکی ۴۸ اسب بخاری و جعبه دنده جدید ۸ سرعته اتوماتیک برابر با ۳۲۶ اسب بخار خروجی دارد. گشتاور این پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژ برابر با ۶۳۰ نیوتن متر است.

سامانه تمام چرخ محرک نیز به عنوان آپشن استاندارد در نظر گرفته شده است. دیفرانسیل مرکزی لغزش محدود، قفل دیفرانسیل عقب و وضعیت کاملا فعال دو حالته از دیگر امکانات محصول جدید تویوتا است.

ارتفاع لندکروزر جدید از سطح زمین ۲۲۱ میلیمتر است. شاسی پیشرفته و سیستم تعلیق حرفه ای نیز به عبور راحت لندکروزر از مسیرهای ناهموار کمک می کند. امکان انتخاب چندین وضعیت رانندگی متنوع در نظر گرفته شده است. برای مثال حرکت در گل و لای یا شن و خاک اگر انتخاب شود، دوربین های محیطی پیش از برخورد با موانع اعلام هشدار می کنند.

به چند شاخص مهم آفرودی دیگر از مدلی که روانه بازار آمریکا می شود، اشاره کنیم:

زاویه ورود: ۳۱ درجه

زاویه خروج: ۲۲ درجه

زاویه شکست: ۲۵ درجه

زاویه ورود یا حمله: این زوایه مربوط به جلو خودرو است که در هنگام حمله به سراشیبی ها اهمیت می یابد. زمانی که از یک سطح صاف قصد دارید وارد یک شیب بسیار زیاد شوید این امکان وجود دارد قبل از اینکه چرخ به محل سطح شیب دار برسد  تا سطح خودرو بالا رود، سپر به این سطح گیر کند. هر چه این زاویه بیشتر باشد خودرو می تواند به شیب های تند تری وارد شود بدون اینکه سپر جلو گیر کند.

زاویه خروج یا فرار: زاویه فرار دقیقا نقطه مقابل زاویه حمله است.

زاویه شکست: در هر خودرو برابر است با مکمل بیشترین زاویه ای از رأس یک قله، که خودرو می تواند از آن عبور کند در شرایطی که چرخ های جلو و عقب  با زمین در تماس باشند و ارتباط آن ها با سطح زمین که شیب دار نیز هست، قطع نشود.

لندکروزر 2024 معرفی شد/ چراغ گرد بهتر است یا مستطیل؟! (+عکس)

 a زاویه ورود/ b زاویه شکست/ c زاویه خروج

کابین و ایمنی

کابین لندکروزر جدید سری-۲۵۰ بسیار خوب ساخته و پرداخته شده است. در توسعه این قسمت از پلاستیک دارای بافت نرم بیشتر استفاده شده و فناورانه ها نیز جانمایی جالبی دارند.

حتی تریم پایه ۱۹۵۸ به گرم کن صندلی های جلو و گرم کن فرمان به عنوان آپشن استاندارد مجهز است. در تریم میان رده، پوشش چرم مصنوعی و همچنین تهویه صندلی های جلو نیز به امکانات اضافه می شود. در تریم پرچمدار فرست ادیشن چرم طبیعی وارد کار می شود.

لندکروزر 2024 معرفی شد/ چراغ گرد بهتر است یا مستطیل؟! (+عکس)

مدل پایه از نمایشگر ۸ اینچی لمسی به عنوان تنظیمات سیستم سرگرمی بهره می برد. در تریم های میان رده و پرچمدار این نمایشگر جای خود را به نمونه ۱۲.۳ اینچی می دهد.

تمامی لندکروزرهای ۲۰۲۴ تویوتا مجهز به کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری و دستیار حفظ خودرو بین خطوط هستند. به آنچه گفته شد، باید نمایش نقاط کور دید راننده را نیز اضافه کنیم.

تصاویر تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴

 منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا