وعده جدید وزیر مسکن: ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار با نماد‌های تمدنی ایران زمین

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی وزارت راه وشهرسازی برای تدوین ضوابط برای رونق تولید مسکن در شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد و گفت: یکی از سیاست‌های وزارت راه وشهرسازی توسعه شهر‌ها در چارچوب قوانین و مقرارت شهری است.

موبنا- به گزارش تابناک اقتصادی؛ مهرداد بذرپاش امروز در جمع خبرنگاران گفت: امروز فراوانی تولیدات ایرانی و محصولات ساختمانی گسترده تر از مرزهای ایران و به خارج از مرزهای ایران کشیده شده است که نشان از رشد و بالندگی در صنعت ساختمان دارد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی علاوه بر قانون جهش تولید و برنامه رئیس جمهور، نیاز کشور است، احداث یک میلیون واحد مسکونی و رونق گرفتن تولید مسکن را تضمین مناسبی برای فعالان صنعت ساختمان و رشد تولید در این حوزه برشمرد.
رشد ۴۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده

 

بذرپاش گفت: تمهیدات دولت برای تامین زیرساخت های مسکن صورت گرفته است و ارائه تسهیلات در بافت های فرسوده برای تحریک طرف تقاضا، ایجاد مکانیزم های شهرسازانه برای رونق ساخت وساز نشان از فعالیت های  دولت برای رونق تولید مسکن است.

عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: شاهد رشد ۴۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده هستیم که بعد از ابلاغ بسته ۱۹ بندی رشد قابل توجهی یافته است.

بذرپاش از آمادگی وزارت راه وشهرسازی برای تدوین ضوابط برای رونق تولید مسکن در شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد و گفت: یکی از سیاست های وزارت راه وشهرسازی توسعه شهرها در چارچوب قوانین و مقرارت شهری است.

وی از تصویب احداث ۵۰ شهرک مسکونی و ۲۷ شهر جدید ساحلی خبر داد و گفت: این مصوبات ظرفیت مناسبی برای فعالان صنعت ساختمان به شمار می رود که ضرورت دارد از این ظرفیت ها استفاده بهینه شود.

بذرپاش اتخاذ سیاست‌های جدید در بخش مسکن روستایی از دیگر برنامه های وزارت راه وشهرسازی عنوان کرد و گفت: یکی از سیاست های ما در دولت ساخت واحدهای یک طبقه و ویلایی است که ضرورت دارد در ساخت آن از نمادهای تمدنی ایران زمین بهره کافی ببریم.

وی توضیح داد: اتخاذ سیاست‌های کاهش مصرف انرژی در واحدهای مسکونی، بازار سازی متفاوت برای صنعت ساختمان، خرید انبوه مصالح ساختمانی بخشی از سیاست های است که در دستور کار قرار دارد.

بذرپاش گفت: صادرات مصالح ساختمانی از دیگر موضوعاتی است که در دستور کار داریم و بنا است در سفرهای خارجی و میزبانی از مهمانان خارجی این موضوع مورد توجه قرار گیرد. وی از تاسیس نمایشگاه دائمی در شهر دمشق و ارائه پیشنهاد آن به دولت سوریه خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا