دستبرد ۱۵ میلیون یورویی دزدان شیک پوش به یک جواهر فروشی در قلب پاریس

دادستان‌ها براین باورند که جواهراتی لوکس به ارزش ۱۰ تا ۱۵ میلیون یورو از ویترین‌های فروشگاه جواهر فروشی در پاریس به سرقت رفته است.

موبنا- گزارش ها حاکیست که دو مرد با کت و شلوار و زنی با لباس مهمانی اقدام به سرقت اجناسی به ارزش میلیون‌ها یورو از یک جواهرفروشی اعیانی در قلب پاریس کرده‌اند.

به گزارش بی بی سی؛ این سه نفر که سلاحی دستی مجهز به صدا خفه کن داشتند در ساعت نهار فروشگاه پیاژه‌ در خیابان شیک رو دلا په، که در فاصله اندکی از ساختمان اوپرای شهر قرار دارد، دستبرد زدند.

یک منبع آگاه پلیس به وبسایت «لا پاریژین» گفت که کارکنان بانک هنگام سرقت وادار شدند روی زمین دراز بکشند.

سارقان سپس با پای پیاده از محل گریختند.

دادستان‌ها براین باورند که جواهراتی لوکس به ارزش ۱۰ تا ۱۵ میلیون یورو از ویترین‌های فروشگاه به سرقت رفته است.

به نظر نمی‌رسد کسی در این سرقت مجروح شده باشد.

واحد پلیس بی‌آربی فرانسه که حوزه کاری آن دزدی و سرقت مسلحانه است مسئول تحقیقات شده است.

این یکی از چند مورد تحقیقات پرسروصدا درباره گروه‌های سازمان یافته تبهکار و آدم ربایی در پاریس است.

همین سه ماه پیش یک جواهرفروشی لوکس دیگر صد متر پایین تر هدف قرار گرفت. فروشگاه بولگاری در پلاس واندوم هم بعد از ظهر یکشنبه در روز روشن توسط سه فرد مسلح سرقت شد.

«شیک رو دلا په» و «پلاس واندوم» هر دو به خاطر جواهرفروشی‌های لوکس معروفند. اما برخلاف سرقت بولگاری، گروهی که پیاژه را زدند لباس‌های شیک به تن داشتند.

گزارش‌ها در فرانسه حاکیست که دو مرد با کت و شلوار خاکستری و زنی با پیراهن سبز و شلوار مشکی در این سرقت شرکت داشتند.

ساندرین مارکو از اتحادیه جواهرات و ساعت فرانسه به تلویزیون های این کشور گفت که تعداد سرقت‌ها نگران‌کننده است: «هرچند درست است که این میزان در طول سالیان به‌طور چشمگیری کاهش یافته، اما از پایان دوران کووید در چند سال گذشته، آمار سرقت‌ و دزدی‌ها بالا رفته است.”

کمتر از دو هفته پیش، جیانلوئیجی دوناروما، دروازه‌بان ایتالیا و پاری سن ژرمن و شریک زندگی‌اش در آپارتمان خود در پاریس بودند که مهاجمان به آنها حمله کردند، آنها را بستند و با جواهرات، ساعت و سایر کالاهای لوکس فرار کردند.

دکمه بازگشت به بالا