آمریکا: استفاده از پهپادهای ایرانی نقض قطعنامه ۲۲۳۱ است

سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای شورای امنیت را درماه جاری میلادی (اوت / آگوست) بر عهده دارد، مدعی شد: استفاده از پهپادهای ایرانی نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

موبنا- لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در نیویورک در پاسخ به سوالی درباره ادعای استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین و نیز ارسال پهپادهای ایران به آمریکای لاتین با تکرار ادعاهای واشنگتن گفت: استفاده از پهپادهای ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است. ما خواهان تحقیق در این باره به خصوص به دلیل استفاده از آنها در اوکراین شده ایم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل ادعا کرد: استفاده از پهپادهای ایرانی در هر کجا باید محکوم شود زیرا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض می کند.

رابرت وود سفیر و معاون امور سیاسی نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: ایالات متحده آمریکا به شدت نگران استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه زیرساخت های غیرنظامی در اوکراین است. ایران و روسیه قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده اند. این دو کشور از طریق انتقال این تسلیحات بدون دریافت تایید از شورای امنیت، تعهدات خود را نقض کرده اند.

دیپلمات ارشد آمریکایی مدعی شد: استفاده از پهپادهای ایرانی در اوکراین باید به صورت جامع مورد تحقیق قرار گیرد زیرا پاراگراف ۴ قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض می کند.

ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا