اِچِنتریکا لامبورگینی دیابلو ؛ بازیابی ۱۹ شیطان آتشین (+عکس)

اچنتریکا در زبان طراحی و بسیاری از جزئیات به لامبورگینی دیابلو اصلی وفادار است اما در عین حال تلاش شده تا رویکرد فناورانه در توسعه این خودرو مدنظر قرار داشته باشد.

موبنا لامبورگینی برای ایتالیایی تنها یک برند یا یک اسم نیست بلکه نشانه ای از افتخار و مسیری به سمت موفقیت است که یکی از هموطنان آن ها یعنی فروچیو لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ به نام خود ثبت کرده است.

از این رو علاقه به لامبورگینی در ایتالیا به نوعی حس میهن پرستی را نیز همراه خود دارد. اخیرا یکی از معروف ترین مجموعه داران محصولات لامبورگینی با نام امانوئل کلمبینی که در صنعت مبلمان نیز حضوری موفق دارد از رستومد Eccentrica یا اِچِنتریکا رونمایی کرده است که در اصل نسخه بازسازی شده از دیابلو افسانه ای محسوب می شود.

اچنتریکا در زبان طراحی و بسیاری از جزئیات به دیابلو اصلی وفادار است اما در عین حال تلاش شده تا رویکرد فناورانه در توسعه این خودرو مدنظر قرار داشته باشد.

لامبورگینی دیابلو یک خودروی اسپورت ۱۲ سیلندر و موتور وسط است که بین سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۱ ساخته شده ‌است. این اولین خودرو تولید لامبورگینی بود  که توانست به سرعت بیش از ۳۲۰ کیلومتر در ساعت برسد. دیابلو در لغت به معنی شیطان است.

؟! (+عکس)

از جمله ویژگی های اچنتریکا باید به استفاده سازه فضا کار، افزایش عرض در مقایسه با دیابلو اصلی، بهبود فرمان پذیری و همچنین مهندسی وزن با استفاده از کامپوزیت های سبک و مقاوم اشاره کرد که اگر بخواهیم دقیق تر بگوئیم، این بدنه تیتنانیوم پرینت ۳بعدی شده، است.

لاستیک از برند مشهور پیرلی، سیستم ترمز برمبو، سیستم صوتی Marantz و سیستم اگزوز Capristo نیز بخش دیگری از داستان را روایت می کنند.

نمونه اولیه اچنتریکا میزبان تپنده ۵.۷ لیتری ۱۲ سیلندر است و بروزرسانی های متعددی را مانند سوپاپ ها و میل بادامک جدید میزبانی می کند. میزان خروجی پیشرانه اکنون ۵۵۰ اسب بخار است و گشتاور نیز ۶۰۰ نیوتن متر محاسبه شده است.

خودرو طی ۳.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با ۳۳۵ کیلومتر برساعت است. میزان تحمل گرانش جانبی نیز ۱.۲G گزارش شده است.

تولید اچنتریکا محدود به ۱۹ دستگاه است و قیمت پایه آن از ۱.۳ میلیون دلار آغاز می شود. فرایند تولید با توجه به سطح آپشن و شخصی سازی های مدنظر مشتری تا ۱۸ ماه زمان می برد.

یکی از جذاب ترین قسمت های اچنتریکا به کابین مربوط می شود که طراحان این خودرو عملکرد تحسین برانگیزی در ترکیب حس نوستالژی دهه ۹۰ با المان های مکانیکی پیشرفته داشته اند. مشابه این کابین را در محصولات پاگانی می توان سراغ گرفت.

ترکیب شماره اندازه های دیجیتال پشت فرمان، قسمت های فلزی بسیار باکیفیت و پوشش چرم/پارچه مجموعا کابینی مینیمال و فوق العاده را شکل داده اند.

اِچِنتریکا لامبورگینی دیابلو

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا