غرق شدن ۲ عضو یک خانواده در رودخانه زاب

دو نفر اهل میرآباد که برای نجات جان پسر بچه سه ساله وارد رودخانه زاب شده بودند، غرق شده و جان خود را از دست دادند.

موبنا- رئیس هلال احمر سردشت آذربایجان غربی گفت: دو نفر اهل میرآباد که برای نجات جان پسر بچه سه ساله وارد رودخانه زاب شده بودند، غرق شده و جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا، جوتیار برزگر در این خصوص اظهار کرد: این خانواده میرآبادی که به منظور تفریح به حاشیه رودخانه زاب در نزدیکی روستای «بیلوکه» میرآباد مشهور به «قول ماشان» رفته بودند، پسربچه سه ساله آنان در رودخانه سقوط کرده بود و سه نفر از اعضای دیگر این خانواده نیز برای نجات جان کودک وارد رودخانه‌ شدند.
وی اضافه کرد: با تلاش مردم حاضر در حاشیه رودخانه دو نفر از آنان شامل پسربچه و یک دختر خانواده نجات یافته و پس از عملیات احیا به بیمارستان اعزام شدند اما دختر ۱۷ ساله و عروس ۱۹ ساله این خانواده به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا در رودخانه غرق و اجساد آنان با کمک شناگران محلی از رودخانه خارج شد.
رئیس هلال احمر سردشت گفت: رودخانه زاب از جمله رودخانه‌های خروشان است و شناکردن در آن نیازمند مهارت خاص و برای افرادی که در این امر تبحر زیادی ندارند، می‌تواند خطر آفرین باشد و نکته مهم دیگر این است که به دلیل برداشت غیر اصولی ماسه از بستر رودخانه عمق آن متفاوت و گاهی به چندین متر می رسد.
وی از مهمانان و گردشگران این شهرستان خواست که از شناکردن در رودخانه زاب خودداری کنند و در حاشیه این رودخانه خروشان چادر برپا نکنند تا شاهد رویدادهای ناگواری از این دست نباشیم.
خروج از نسخه موبایل