طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت اخیر او زمین را معادل یک زلزله ۲.۳ ریشتری لرزاندند! (+عکس)

طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت اخیر او در سیاتل آمریکا چنان جنب‌وجوش کرده‌اند که گویی یک زلزله ۲.۳ ریشتری رخ داده است.

موبنا – در سال ۲۰۱۱ خوشحالی طرفداران تیم فوتبال آمریکایی Seattle Seahawks باعث لرزش زمین شد. حالا بررسی‌ها نشان داده است که تحرکات طرفداران «تیلور سوئیفت» در کنسرت اخیر او در سیاتل نیز باعث ایجاد لرزشی در زمین شده که معادل یک زلزله ۲.۳ ریشتری بوده است.

به گزارش گیزمودو، «جکی کپلان-اورباک» از دانشگاه وسترن واشنگتن اطلاعات لرزه‌نگار نزدیک ورزشگاه لومن فیلد را که تیلور سوئیفت در روزهای ۲۲ و ۲۳ ژوئیه (۳۱ تیر و ۱ مردادماه) در آنجا کنسرت داشته، بررسی کرده است. این داده‌ها نشان می‌دهند که فعالیت‌های لرزه‌ای در این دو روز دقیقاً در حوالی آغاز کنسرت در ساعت ۰۶:۳۰ بعدازظهر به وقت محلی آغاز می‌شده است.

کپلان-اورباک می‌گوید لرزش ناشی از تحرکات طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت سیاتل، در شدیدترین حالت خود معادل زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۲.۳ ریشتر بوده است. این لرزش اگرچه به‌اندازه کافی بزرگ نیست که آسیب‌زننده باشد، اما در نوع خود شگفت‌آور تلقی می‌شود.

زمین‌لرزه ناشی از تحرکات طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت او

طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت اخیر او زمین را معادل یک زلزله 2.3 ریشتری لرزاندند!

این محقق درباره تصویر بالا در پستی در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «می‌توانید ببینید که شکل امواج پس از [ساعت ۶:۳۰] خیلی خیلی شبیه به یکدیگرند؛ هرچند که از نظر زمانی بین آن‌ها اختلاف وجود دارد.» او می‌گوید این داده‌ها را با داده‌های لرزه‌نگاری یک هفته قبل از کنسرت هم مقایسه کرده و شکل امواج بسیار متفاوت بوده است.

نوشته های مشابه
طرفداران تیلور سوئیفت در کنسرت اخیر او زمین را معادل یک زلزله 2.3 ریشتری لرزاندند!

کپلان-اورباک در ادامه این «سوئیفت-لرزه» را با نمونه مشابه آن از سال ۲۰۱۱ مقایسه کرده که به «بیست-لرزه» (Beast Quake) مشهور شده بود. آن لرزش در حین کسب امتیاز توسط یکی از بازیکنان تیم Seattle Seahawks در مسابقه‌ای مقابل New Orleans Saints به‌وجود آمده بود. نکته جالب اینجا بود که آن بازی هم دقیقاً در محل برگزاری کنسرت اخیر تیلور سوئیفت رخ داده بود.

پژوهشگر دانشگاه وسترن واشنگتن می‌گوید بیست-لرزه حدوداً معادل ۲.۰ ریشتر بود، اما طرفداران تیلور سوئیفت در طی کنسرت او لرزش‌های بیشتری را ایجاد کردند. حداکثر ظرفیت ورزشگاه لومن فیلد حدود ۷۰ هزار نفر است.

 منبع: دیجیاتو

دکمه بازگشت به بالا