ادعای نشریه آمریکایی : رابرت مالی احتمالا اسناد طبقه بندی شده را در اختیار ایران قرار داده / او با برخی از نمایندگان وزارت خارجه ایران و مقامات غیررسمی دیدار داشته

نشریه آمریکایی واشنگتن فری بیکن ادعا کرد رابرت مالی احتمالاً برخی اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده و محرمانه را به مقامات ایران یا طرفداران آن‌ها در آمریکا تحویل می‌داده است.

موبنا-روزنامه واشنگتن فری بیکن در گزارشی مدعی شد که ممکن است رابرت مالی برخی اسناد محرمانه آمریکا را به ایران تحویل داده باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران روزنامه واشنگتن فری بیکن در گزارشی که روز گذشته (چهارشنبه) منتشر شد ادعا کرد که اسناد و مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران احتمالاً برخی اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده و محرمانه را به مقامات ایران یا طرفداران آن‌ها در آمریکا تحویل می‌داده است.

در بخشی از این گزارش همچنین آمده است که مالی با برخی از نمایندگان وزارت خارجه ایران و مقامات غیررسمی کشور دیدار و گفتگو کرده و این احتمال وجود دارد که در این دیدار‌ها بخشی از اسناد محرمانه به مقامات ایران تحویل داده شده باشد.

این نشریه آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود مدعی شده اینکه دولت بایدن و سنای آمریکا و وزارت خارجه این کشور پس از حدود ۳ ماه هنوز جزئیاتی از وضعیت رابرت مالی ارائه نکرده اند می‌تواند دلیلی بر درست بودن این فرضیه باشد.

این نشریه در ادامه نوشت که سناتور‌های آمریکا با فشار بر ۱۷ قانونگذار وزارت خارجه آمریکا می‌خواهند تا «تحقیق مستقلی در مورد اینکه آیا مقامات وزارت خارجه از همه قوانین و مقررات مناسب پیروی کرده‌اند یا خیر» انجام شود.

در ادامه ادعا‌های واشنگتن فری بیکن عنوان شده، «سوء‌استفاده ناخواسته از اطلاعات طبقه‌بندی‌شده» نیز یکی دیگر از احتمال‌ها می‌تواند باشد. البته این رسانه معتقد است با توجه به سخت‌گیری وزارت خارجه در بررسی پرونده مالی و ارجاع آن به پلیس فدرال، «اف‌بی‌آی» می‌تواند دال بر این باشد که اتهامات او سنگین و غیرقابل اغماض بوده است.

دکمه بازگشت به بالا