توفان گرد و خاک قطار مشهد – سرخس را متوقف کرد/ تعطیلی همه ادارات سرخس

️فرماندار سرخس اظهار داشت: در حال حاضر دید افقی در جاده سرخس- مشهد به شدت کاهش یافته، در صورت افزایش شدت توفان و گرد و خاک ممکن است این جاده ترانزیتی نیز مسدود اعلام شود.

موبنا-فرماندار سرخس در شمال خراسان رضوی گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان امروز، چهارشنبه در پی وقوع توفان شن و پدیده گرد و خاک و به منظور تامین ایمنی مسافران حرکت قطار محلی مشهد- سرخس و بالعکس در نوبت ظهر و شب را لغو کرد.

حسن نوری زاده در گفتگو با ایرنا افزود: بر این اساس حرکت ۲ رام قطار ۱۴:۳۰ سرخس- مشهد و قطار ساعت ۱۹ مشهد- سرخس به دلیل شدت گرد و خاک امروز لغو شده، اما قطار مشهد- سرخس ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز همچنان برقرار است.
وی گفت: همچنین به دلیل شدت گرد و خاک و ذرات آلاینده هوا، همه ادارات سرخس امروز تعطیل شد.
فرماندار سرخس اظهار داشت: در حال حاضر دید افقی در جاده سرخس- مشهد به شدت کاهش یافته، اما فعلا برای برقراری ارتباط زمینی بین شهرستان و دیگر نقاط استان تصمیمی برای انسداد جاده اتخاذ نشده، اما در صورت افزایش شدت گرد و خاک ممکن است این جاده ترانزیتی نیز مسدود اعلام شود.
براساس اعلام اداره کل راه آهن خراسان ظرفیت هر رام قطار محلی مشهد-سرخس ۲۱۶ صندلی است و در مجموع در مرداد ماه روزانه حدود ۷۶ رام قطار مسافربری در مسیر ۲۷ شهر و مرکز استان به مشهد تردد دارند که چهار رام شامل ۲ رام قطار رفت و ۲ رام قطار برگشت از این تعداد مربوط به مسیر مشهد-سرخس است.
همچنین هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای درباره افزایش شدت باد و در نتیجه گسترش گرد و غبار در این استان هشدار سطح زرد صادر کرد، بر این اساس پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا از امروز چهارشنبه آغاز شده و تا پایان هفته در خراسان رضوی به ویژه شهرستان‌های مشهد، کلات، سرخس، قوچان و چناران ماندگار شود.
به گزارش ایرنا، از ابتدای سال جاری تاکنون دستکم سه مرتبه مسیر ریلی و جاده‌ای مشهد-سرخس در اثر توفان شن، وقوع گرد و خاک و کاهش دید افقی مسدود شد.
شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است و ۵۵ درصد جمعیت آن در روستا‌ها سکونت دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا