یافته‌های جدید و عجیب باستان‌شناس در انگلیس؛ از گوسفندهای بدون سر تا قلم دو هزارساله

باستان‌شناسان در منطقۀ بدفوردشایر انگلستان آثار جالب توجهی از دوره‌های مختلف تاریخی را یافته‌اند.

موبنا- باستان‌شناسان انگلیسی به تازگی در جریان کاوش‌هایشان در منطقۀ مرزی بین کمبریج‌شایر و بدفوردشایر، یک وزنۀ بافندگی کشف کرده‌اند که از نظر آن‌ها ممکن است متعلق به عصر برنز یعنی بیش از سه هزار سال قبل باشد.

تا قبل از این اشیاء زیادی که مربوط به دورۀ پیش از عصر آهن باشد در این منطقه کشف نشده بود. بنابراین این یافتۀ تازه می‌تواند نشان بدهد که سکونت در این منطقه بسیار قدیمی‌تر از آن چیزی است که باستان‌شناسان قبلا فکر می‌کردند.

یافته‌های جدید و عجیب باستان‌شناس در انگلیس،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

مدیر پروژۀ باستان‌شناسی موزۀ لندن می‌گوید: «ما در حال حاضر هر روز یک کشف تازه داریم. این یافته‌ها به ما کمک می‌کنند که تصویری باورنکردنی و پر جزئیات از شیوۀ زندگی مردمان باستانی این منطقه به دست بیاوریم. وزنۀ بافندگی یکی از این یافته‌های خارق‌العاده است».

یافته‌های جدید و عجیب باستان‌شناس در انگلیس،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

قبلا در این منطقه بقایایی مربوط به دورۀ رومی و عصر آهن کشف شده بود. یکی از یافته‌های جالب مربوط به دورۀ رومی یک قلم حکاکی بوده است که برای نوشتن بر روی الواح مومی استفاده می‌شده است.

یافتۀ جالب توجه مربوط به عصر آهن نیز گودالی است که در آن کوزه‌های سفالی و استخوان‌های سالم و سوختۀ حیواناتی مثل گوسفند و خوک کشف شد. بعضی از این استخوان‌ها پیکرۀ کامل و بدون سر حیوانات هستند.

از نظر باستان‌شناسان این یافته در حقیقت اثر یک جشن یا میهمانی بزرگ است که در زمانی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰ سال قبل از میلاد انجام شده است؛ جشن‌هایی آیینی که در آن‌ها آتش بزرگی برپا می‌شده و گوشت انواع حیوانات در آن مصرف می‌شده است.

یافته‌های جدید و عجیب باستان‌شناس در انگلیس،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

فرادید

دکمه بازگشت به بالا