«ایکس» جایگزین «پرنده آبی» توییتر می‌شود

ایلان ماسک، مالک توییتر اعلام کرد با تغییر برند و جایگزین کردن “ایکس” به جای لوگوی “پرنده آبی”، اقدامات بیشتری انجام خواهد داد تا این شرکت شبکه اجتماعی را به مسیر جدیدی وارد کند.

موبنا – این تغییر که تا بعدازظهر یکشنبه در وب سایت توییتر به چشم نمی‌خورد، پس از آن روی می‌دهد که ماسک اذعان کرد درآمد تبلیغاتی توییتر، همچنان نصف درآمد سابق مانده است و جریان نقدینگی توییتر در نتیجه کاهش درآمد تبلیغاتی و حجم بدهی سنگین، منفی است.

مایک پرولکس، مدیر تحقیقات شرکت فارستر گفت: این اقدام پایگاه کاربران اصلی و به شدت وفادار توییتر را بیش از پیش، از بین خواهد برد. از یک سو، می‌توان این استدلال را مطرح کرد که ماسک از شر یک برند نمادین خلاص می‌شود. از سوی دیگر، مالک توییتر نشان می‌دهد که دوران جدیدی برای آنچه زمانی توییتر بود، آغاز شده و این شرکت در مسیری متفاوت با پایگاه کاربری متفاوت، حرکت می‌کند.

ماسک روز یکشنبه در پستی نوشت: می‌خواهد لوگوی توییتر را تغییر دهد و از میلیون‌ها دنبال‌کننده خود درباره تغییر رنگ سایت از آبی به سیاه، نظرسنجی کرد. وی تصویری از یک “ایکس” را در یک پس زمینه مشکی ارسال کرد و نوشت: ما به زودی باید با برند توییتر و به تدریج، با همه پرنده‌ها خداحافظی می‌کنیم.

لیندا یاکارینو، مدیرعامل جدید توییتر بعدازظهر یکشنبه در توییتی نوشت: این یک اتفاق نادر در زندگی شخصی یا حرفه‌ای است که فرصت دومی برای یک تاثیرگذاری بزرگ دیگر داشته باشید. توییتر یک تاثیرگذاری عظیم داشت و نحوه ارتباط ما را تغییر داد. اکنون، “ایکس” بیشتر پیش خواهد رفت و میدان شهر جهانی را تغییر خواهد داد.

تحت مدیریت پرآشوب ایلان ماسک، توییتر نام شرکت خود را به “ایکس کورپ” تغییر داده است که منعکس کننده نیت این میلیاردر برای ایجاد یک ابر اپلیکیشن مانند وی‌چت چین است.

لوگوی “پرنده آبی” معروف توییتر در آوریل موقتا جای خود را به سگ شیبا اینوی دوج‌کوین داد و کمک کرد ارزش بازار این رمزارز افزایش پیدا کند.

این شرکت پس از آن این که ایلان ماسک ماه میلادی جاری اعلام کرد که تعداد توییت‌هایی که هر حساب کاربری می‌تواند روزانه بخواند را محدود می‌کند،  از سوی کاربران و حرفه‌ای‌های بازاریابی، با انتقاد گسترده روبرو شد.

بر اساس گزارش رویترز، این محدودیت روزانه به اپلیکیشن “تردز” شرکت متا کمک کرد ظرف مدت پنج روز از راه اندازی شدن در پنجم ژوییه، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کند.

«ایکس» جایگزین «پرنده آبی» توییتر می‌شود

آدرس توییتر نیز تغییر خواهد کرد

ایلان ماسک ساعاتی قبل طی توییتی اعلام کرد که دامنه twitter.com به X.com تغییر خواهد کرد.

ایلان ماسک از زمان خرید توییتر در آبان ماه گذشته تغییرات مختلفی روی آن انجام داده است و یکی از آخرین موارد تغییر دامنه این شبکه اجتماعی است.

این میلیاردر پرحاشیه طی توییتی اعلام کرده که دامنه twitter.com به X.com تغییر خواهد کرد‌ و افزود لوگوی موقت X بعداً منتشر خواهد شد. ماسک پیش از این با خرید توییتر نام آن را به X Corp تغییر داده و بر چشم انداز خود در مورد ایجاد برنامه ای همه کاره تاکید کرده بود.

نماد x برای ایلان ماسک بسیار اهمیت دارد به همین دلیل دامنه X.com را در سال ۲۰۱۷ از پی پل خریداری کرد و اکنون آن را جایگزین دامنه توییتر می‌کند.

او اعلام کرده به زودی لوگوی توییتر را هم تغییر خواهد داد و کاربران باید از همه پرندگان خداحافظی کنند، بنابراین عملا توییتر با لوگو و آدرس جدید در دسترس خواهد بود.

ایکس به یک برنامه همه کاره مانند «وی چت» ساخته شده توسط چین اشاره می کند که ایلان ماسک به دنبال ایجاد آن است.

توییتر بعد از خریده شدن توسط ماسک و ترک تبلیغ کنندگان با مشکلات زیاد اقتصادی رو به رو شده است و در این جهت برخی از سرویس های این پلتفرم به صورت پولی برای کاربران عرضه می شود. اخیرا محدودیت های جدیدی در مورد تعداد پیام های خصوصی ارسالی و توییت های خوانده شده برای کاربران وضع شده است تا آن ها را به سوی سرویس توییتر بلو سوق دهد.

 منبع: ایسنا / فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا