اتفاق عجیب در کاروان یونیورسیاد/ لباس دیرتر از شمشیربازان می‌رسد!

تیم ملی شمشیربازی دانشجویان که عازم بازی‌های یونیورسیاد هستند باید منتظر بازگشت تیم بزرگسالان از ایتالیا باشند تا لباس‌هایشان به دستشان برسد.

موبنا-تیم شمشیربازی دانشجویان ایران با چهار بازیکن در اسلحه سابر بازی های یونیورسیاد شرکت می‌کند. احمدرضا شهمیری، نیما زاهدی، امیرحسین شاکر و میعاد عابدینی نفرات اعزامی ایران به این رویداد هستند.

مسعود فتوحی سرمربی تیم دانشجویان در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت تیم ملی شمشیربازی سابر ایران برای حضور در بازی‌های یونیورسیاد بیان کرد: تقریبا اردوهای خوبی را داشتیم و اردوی آخر که متصل به اعزام است از امروز در یزد آغاز می‌شود. شمشیربازی در بازی‌های یونیورسیاد مدال‌آور بوده است و ما هم شانس مدال را به خودمان می‌دهیم اما تیم های خوبی مانند ایتالیا، کره جنوبی و مجارستان حضور دارند. از طرفی بازیکنان در مسابقاتی چون قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا محک آنچنانی نخوردند و نمی‌توان میزان شانس را اعلام کرد. با این حال در بخش تیمی از شانس بیشتری برخورداریم.

اتفاق عجیب در کاروان یونیورسیاد/ لباس دیرتر از شمشیربازان می‌رسد!

 

* لباس تیم دانشجویان از ایتالیا می‌آید 

فتوحی در مورد تهیه تجهیزات برای تیم یونیورسیاد گفت: بیشترین دغدغه ما در حال حاضر نداشتن وسایل است. آقای بشیریان رییس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی لطف کرد و پول را به ما رساند و قرار است، تیم ملی بزرگسالان که برای قهرمانی جهان در میلان ایتالیا به سر می‌برد، وسایلی که بچه‌ها کم دارند را  تهیه کنند و با خود به ایران بیاورند. از این رو من دو روز دیرتر از تیم دانشجویان به چین می‌روم. تیم بزرگسالان هفتم مرداد به ایران می‌آید و من وسایل را از آنها تحویل می‌گیرم و هشتم مرداد راهی چین خواهم شد. این مسئله مشکل‌ساز است اما چاره‌ای نیست و آن را هم بهانه برای نتایج خود قرار نمی‌دهیم. ذهنیت ما مثبت است و برای بهترین نتیجه به یونیورسیاد می‌رویم.

او در در پاسخ به این پرسش که سابریست‌ها چه وسایلی احتیاج دارند؟ تاکید کرد: وست و ماسک.  کنترل اسلحه بازی‌های یونیورسیاد مطابق قانون فدراسیون جهانی شمشیربازی است بنابراین تمام وسایل و تجهیزات آن هم باید مورد تایید فدراسیون جهانی باشد. این نکته را هم باید اضافه کنم که تمام هزینه های اردو را فدراسیون شمشیربازی تقبل کرد و پول وسایل را فدراسیون دانشگاهی داد. نگاه آقای پورسلمان به تیم دانشجویان این است که این تیم، پشتوانه بزرگسالان است.

اتفاق عجیب در کاروان یونیورسیاد/ لباس دیرتر از شمشیربازان می‌رسد!

 

*ایتالیا و مجارستان برای ایران دردسرساز می‌شوند 

سرمربی تیم دانشجویان در پاسخ به این پرسش که شمشیربازی ایران با تیم ب در بازی های یونیورسیاد شرکت می کند و کشورهای دیگر از نفرات اصلی خود در ترکیب استفاده می‌کنند یا خیر؟ تصریح کرد:  بازی‌های یونیورسیاد نزدیک به قهرمانی جهان برگزار می‌شود از این رو حضور نفرات اصلی را در بازی‌های یونیورسیاد تحت الشعاع قرار داده است. با این حال تیم‌های ایتالیا و مجارستان نفرات ثابتی دارند که هم در قهرمانی جهان و هم در یونیورسیاد شرکت می‌کنند. تفکر آقای پورسلمان این است که نفرات جوان، رویدادهای مختلف را ببینند و آبدیده شوند تا آنها را به تیم اصلی نزدیک کنیم. او می‌خواهد این تیم، پشتوانه تیم اصلی باشد و حاشیه امنیت برای تیم بزرگسالان نباشد. امید داریم که یکی، دو سال دیگر از این تیم، برای تیم ملی بزرگسالان برداشت کنیم و آنها ادامه دهنده افتخارات تیم بزرگسالان باشند.

ایسنا

دکمه بازگشت به بالا