سانتافه ۲۰۲۴ چرا این شکلی شد! (+عکس)

در قسمت دماغه سانتافه ۲۰۲۴ همه چیز مرتب و قابل درک به نظر می رسد اما در رابطه با نمای عقب و چراغ های اصلی این قسمت شرایط مقداری متفاوت است زیرا این چراغ ها به نحو نامتعارفی در زبان طراحی امروز به زمین نزدیک هستند و می توانیم بگوئیم این مدل طراحی مد روز نیست!

موبنا – قطعا معرفی هیوندای سانتافه ۲۰۲۴ را باید عجیب ترین رویداد خودرویی چند ماه اخیر بدانیم. سانتافه که برای مخاطب ایرانی نیز محصولی شناخته شده است و در بازار جهانی نیز حضور فعالی داشته ناگهان با تغییر شکل غیر قابل پیش بینی مدل ۲۰۲۴ خود را روی خط رسانه ها قرار داده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید با یک شاسی بلند کاملا جعبه ای سر و کار داریم که این مجموعه کره ای با محصولاتی مانند کیا سول تجربه آن را قبلا داشته اند. شاسی بلند عجیب کیا نیز طراحی جعبه ای دارد که اینجا معرفی کرده ایم و شباهت هایی به این سانتافه جدید هم دارد.

اگر مطالب گروه خودرو را دنبال می کنید احتمالا رندرهایی که ما حدودا ۱۰ ماه پیش منتشر کرده بودیم را به یاد دارید که شباهت هایی با این مدل رسمی دارد.(اینجا را ببینید)

سانتافه 2024 چرا این شکلی شد! (+عکس)

سانتافه ۲۰۲۴ با رینگ های ۲۱ اینچی آلومینیومی در تصاویر ابتدایی دیده می شود که این رینگ های پره ای نیز طراحی متفاوتی دارند.

یکی از کارشناسان و روزنامه نگاران مطرح دنیای خودرو پس از مشاهده تصاویر سانتافه جدید اولین جمله خود را که اتفاقا برای خودش نیز جالب بود مورد اشاره قرار داده است: سانتافه چرا این شکلی شد؟!

اینجا شباهت هایی با لندروور دیفندر ۱۳۰ نیز احساس می شود که به هر ترتیب یک شاسی بلند عجیب در مجموعه هیوندای را معرفی می کند. در قسمت دماغه سانتافه ۲۰۲۴ همه چیز مرتب و قابل درک به نظر می رسد اما در رابطه با نمای عقب و چراغ های اصلی این قسمت شرایط مقداری متفاوت است زیرا این چراغ ها به نحو نامتعارفی در زبان طراحی امروز به زمین نزدیک هستند و می توانیم بگوئیم این مدل طراحی مد روز نیست!

سانتافه 2024 چرا این شکلی شد! (+عکس)

 

دیفندر ۱۳۰ را در تصویر زیر مشاهده می کنید که حالت جعبه ای طراحی آن با سانتافه ۲۰۲۴ شباهت هایی را نشان می دهد.

سانتافه 2024 چرا این شکلی شد! (+عکس)

فضای کابین نیز یک محیط کاملا مینیمال است که ترکیبی فعال از فناورانه ها و سادگی را ارائه می کند. دو نمایشگر اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی در قابی یکپارچه قرار دارند. مدل طراحی کنسول جلو، شکل و محل قرار گیری دریچه های سیستم تهویه نیز به نوعی حس کلاسیک دارند.

در رابطه با پیشرانه و دیگر جزئیات فنی اطلاعاتی منتشر نشده اما تپنده ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو در پیش بینی ها بیشترین طرفدار را داشته است. به هر ترتیب باید منتظر بمانیم تا در روزهای آینده هیوندای رازهای این بخش را نیز فاش کند.

سانتافه ۲۰۲۴

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا