افسر اطلاعاتی سابق آمریکا : اوکراین تا نیمه‌های تابستان کاملا شکست می‌خورد

«اسکات ریتر» افسر اطلاعاتی سابق آمریکا که مخالف سیاست‌های واشنگتن است هشدار داد که وضعیت نیروهای مسلح اوکراین تا نیمه‌های فصل تابستان بحرانی می‌شود و متحمل شکستی کامل خواهد شد.

موبنا- یک افسر اطلاعاتی سابق آمریکا با اشاره به پایان یافتن ذخایر مهمات و تسلیحات اوکراین گفت که وضعیت نیروهای مسلح اوکراین تا نیمه‌های فصل تابستان بحرانی شده و متحمل شکستی کامل خواهد شد.

به گزارش فارس، «اسکات ریتر» افسر اطلاعاتی سابق آمریکا که در تحلیل‌هایش از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت کرده در ادامه سخنانش گفت: «همچنان اعتقاد دارم که اوکراین تا پایان تابستان و ابتدای پاییز توانایی خود را برای انجام عملیات نظامی در مقیاس بزرگ از دست خواهد داد».
ریتز گفت که دلیل اصلی برای این موضوع، اعتراف «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به این موضوع است که ذخایر مهمات کی‌یف پایان یافته به همین دلیل کاخ سفید تصمیم گرفته تا مهمات خوشه با هدف بهبود وضعیت ارسال کند اما حتی با بمب‌های خوشه‌ای نیز وضعیت خطوط مقدم نبرد تغییر نخواهد کرد.
روز گذشته نیز  مشاور سابق وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن دیر یا زود جنگ اوکراین را با خواسته‌های روسیه به پایان خواهد رساند و منافع «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین را نادیده خواهد گرفت.
وی که این سخنان را در جریان مصاحبه‌ای مطرح می‌کرد، گفت: «جنگ در اوکراین زمانی پایان خواهد یافت که رئیس جمهور آمریکا پیامی به مسکو ارسال کرده و اعلام کند که تمامی یگان‌های نظامی عقب نشینی خواهند کرد و ارسال تسلیحات به نیروهای مسلح اوکراین متوقف خواهد شد».
پیشتر رسانه کشورهای غربی اعلام کردند که در دو هفته نخست از ضد حملات اوکراین، دست کم ۲۰ درصد از تسلیحاتی که کی‌یف به میدان نبرد ارسال کرده بود، نابود شده است.
در این گزارش به نقل از مقام‌های آمریکایی و اروپایی اشاره شده است: «در جریان دو هفته نخستی که ضد حمله سخت اوکراین آغاز شد، تا ۲۰ درصد از تسلیحاتی که کی‌یف به میدان نبرد ارسال کرده بود نابود شده است که در بین آنها، تعدادی زره پوش‌، تانک و نفربرهای کشورهای غربی نیز وجود داشته است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا