اینیوس گرنادیر ؛ دزدی با مجوز! (+عکس)

اینیوس گرنادیر نامی متفاوت دارد و یک برند خاص در جانمایی حروف نشان تجاری است اما خود محصول عملا هیچ خلاقیت و استقلالی ندارد…

موبنا – حدودا ۲ سال پیش به معرفی خودرویی جدید با نام اینیوس گرنادیر پرداختیم که جزئیاتش اینجا در دسترس است. همانطور که اشاره شد؛ معرفی گرنادیر بسیار چالشی بود و کار به دادگاه هم کشید زیرا این خودرو شباهت کاملی به لندروور دیفندر داشت و یا بهتر بگوئیم عملا از روی آن کپی شده بود.

به رغم شکایت جگوار-لندروور، در نهایت “دفتر مالکیت معنوی انگلستان” اعلام کرد که اینیوس می تواند پروژه خود را ادامه داده و گرنادیر را به بازار عرضه کند!

اکنون اینیوس گرنادیر از تریمی جدیدی با نام کوارترمستر ۲۰۲۳ رونمایی کرده که نسخه پیکاپ یا وانت، شاسی بلند گرنادیر است.

اینیوس گرنادیر ؛ دزدی با مجوز! (+عکس)

پیکاپ گرنادیر از شاسی نردبانی استفاده می کند و حدود ۳۰۵ میلیمتر نسبت به نسخه شاسی بلند، در طول توسعه بیشتری داشته است. بیشینه ظرفیت قسمت بار این وانت ۷۶۰ کیلوگرم است. قسمت بار ۱۵۶۴ میلیمتر در طول و ۱۶۱۹ میلیمتر در عرض توسعه یافته است. درب قسمت بار نیز در حالت باز توانایی تحمل ۲۲۵ کیلوگرم را دارد.

شاخص یدک کشی گرنادیر کوارترمستر دقیقا شبیه به نسخه شاسی بلند این خودرو برابر با ۳۷۰۰ کیلوگرم اعلام شده است.

در مطلب قبلی اشاره کردیم که پیشرانه اینیوس گرنادیر از نوع ۶ سیلندر ۳ لیتری کمپانی ب ام و است. این پیشرانه با کد بی۵۸ و بی۵۷ دو آپشن را پیش روی مشتری قرار می دهد. یکی نمونه بنزینی با ۲۸۲ اسب بخار خروجی و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر و دیگری نمونه دیزل با خروجی ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن متر.

بیشینه سرعت هر دو نوع پیشرانه برابر با ۱۵۹ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در مدل بنزینی طی ۸.۸ ثانیه و در مدل دیزل طی ۹.۸ ثانیه ثبت شده است.

این پیکاپ تمامی ویژگی های آفرودی نسخه شاسی بلند را از منظر فنی همراه دارد. مواردی مانند دیفرانسیل لاک عقب و جلو، محورهای تقویت شده و سیستم ترمز برمبو.

در بخش جعبه دنده از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک برند زد اف در هماهنگی با سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است. رینگ های آلومینیومی در اندازه ۱۷ و ۱۸ اینچی ارائه می شوند. فاصله خودرو از سطح زمین ۲۶۴ میلیمتر است.

اینیوس گرنادیر کوارترمستر با قیمتی حدود ۸۷ هزار دلار در انگلیس ثبت سفارش می شود. نسخه شاسی بلند نیز ۷۱۵۰۰ دلار قیمت دارد.

اینیوس گرنادیر کوارترمستر

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا