فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است

رئیس جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به کشور کنیا، فعالیت های بشردوستانه هلال احمر در آفریقا را کم نظیر توصیف کرد.

موبنا- رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر دوره ای خود به آفریقا، وارد کشور کنیا شد. ایشان پس از دیدار با مقامات کشور کنیا در محل مرکز نوآوری ایران در کنیا حاضر شد و از نزدیک دست آوردهای بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کنیا را مورد بازدید قرار داد.

رئیس جمهوری در این بازدید، فعالیت های بشردوستانه هلال احمر در آفریقا را کم نظیر دانست و بر گسترش همکاری‌ها در حوزه دانش و فعالیت های بشردوستانه تاکید کرد.

سیدابراهیم رئیسی با اشاره به ظرفیت های کشور کنیا و توانمندی‌هایی که در ایران وجود دارد، دستور حضور فعال تر مجموعه‌های ایرانی در شرق آفریقا را صادر کرد.

همچنین در این دیدار دکتر فقیهی، رئیس مرکز درمانی هلال احمر در کشور کنیا ضمن قدردانی از حمایت های دولت در عرصه‌های مختلف گفت: هلال احمر برنامه ریزی‌های خوبی انجام داده تا تعامل همه جانبه ای با جمعیت کنیا داشته باشد و بر همین اساس طرح بیمارستان ۴۰ تختخوابی، همکاری در حوزه گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی مدون شده که با حمایت دولت این طرح ها می‌تواند در کم ترین زمان ممکن جنبه اجرایی پیدا کند.

پس از این دیدار، روسای جمهور ایران و کنیا در محل کاخ ریاست جمهوری حاضر شده و در سخنرانی‌های خود از تلاش ها و اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه بشردوستانه و بهداشت و درمان قدردانی کردند.

هلال احمر

دکمه بازگشت به بالا