گردش در آگوریا؛ اولین کارخانه خودرو کربن خنثی آئودی (+فیلم و عکس)

کارخانه آگوریا آئودی نخستین تاسیسات تولیدی این شرکت مطرح آلمانی با دی اکسید کربن خنثی در جهان محسوب می شود.

موبنا – کارخانه آئودی در بروکسل، بلژیک از دسامبر ۲۰۲۲ تولید مدل های کیو۸ ئی-ترون و کیو۸ اسپرتبک ئی-ترون را آغاز کرده است. کارخانه آگوریا بروکسل در ماه ژوئن ۲۰۲۳ تولید ۲۰۰ هزارمین مدل تمام الکتریکی آئودی را جشن گرفت. این خودرو یک آئودی کیو۸ اسپرت‌بک ئی-ترون به رنگ قرمز بود.

آئودی

کارخانه آگوریا آئودی

کارخانه آگوریا آئودی نخستین تاسیسات تولیدی این شرکت مطرح آلمانی با دی اکسید کربن خنثی در جهان محسوب می شود. کارخانه آگوریا با داشتن بزرگترین سایت فتوولتائیک در منطقه بروکسل، به مساحت ۱۰۷۰۰۰ متر مربع، به کاهش انتشار حدود ۱۸۸۱ تن دی اکسید کربن در سال کمک می کند. این مجموعه سالانه حدود ۹۰۰۰ مگاوات ساعت برق از انرژی های تجدیدپذیر تولید می کند که برای شارژ ۹۰۰۰۰ دستگاه آئودی کیو۸ ئی-ترون کفایت می کند.

 

 

برای آئودی سرمایه گذاری در کارخانه های موجود از نظر اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی “پایداری در عمل” محسوب می شود. تمام کارخانه های آئودی در آینده بر اساس تجربیاتی که در کارخانه بروکسل حاصل شده اند، ساخته خواهند شد.

آئودی کیو۸ ئی-ترون نخستین خودرو کاملا کربن خنثی شرکت محسوب می شود. از سال ۲۰۲۵، آئودی قصد دارد که تمام خودروهای خود را همانند کیو۸ ئی-ترون به صورت کربن خنثی تولید کند. تولید در تمام کارخانه ای آئودی از این سال کربن خنثی خواهد بود که بخشی از برنامه زیست محیطی گسترده آئودی به نام “ماموریت:صفر” است.

کارخانه آگوریا از سال ۲۰۱۲ با برق سبز کار می کند و بزرگترین سایت پنل های خورشیدی در منطقه را به خود اختصاص داده است.

تامین کنندگان باتری آئودی نیز در طول فرایند تولید فقط از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند و حتی موتورهای الکتریکی تولید شده در کارخانه مجارستان با استفاده از آنچه “باربری سبز” نام دارد، به بروکسل منتقل می شوند. این تصمیم به تنهایی می تواند انتشار سالانه ۲۶۰۰ تن انتشار دی اکسید کربن را کاهش دهد.

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

آئودی

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا