چنین بازیکنی هر قرن یک بار به دنیا می‌آید

پدیده ترکیه‌ای جدید رئال مادرید در ۱۳ سالگی مطرح شد و حالا در یکی از بزرگترین تیم‌های اروپا است.

موبنا- به نقل از آس، آردا گولر با تنها ۱۸ سال، در حال حاضر یک ستاره بزرگ در فوتبال ترکیه است. این هافبک تهاجمی که  به رئال مادرید پیوسته است، ۵۱ بازی برای تیم فنرباغچه انجام داد و ۹ گل به ثمر رساند و اولین بازی خود را  در حالی که ۱۷ سال داشت برای تیم ملی کشورش انجام داد. ماه گذشته گولر جوانترین گلزن تاریخ تیم ملی ترکیه شد و در انتخابی یورو ۲۰۲۴ مقابل ولز گلزنی کرد.

نه تنها مادرید و بارسا، بلکه باشگاه‌هایی مانند آژاکس، بنفیکا و سویا نیز خواستار جذب او بودند.

در ۱۳ سالگی به فنرباغچه پیوست

بند آزادسازی ۱۷.۵ میلیون یورویی در قرارداد گولر با فنرباغچه ممکن است برای یک استعداد جوان زیاد به نظر برسد. با این حال او خیلی زود توانست ارزش‌های بالای خودش را نشان دهد. گولر زمانی که تنها ۱۳ سال داشت به فنرباغچه پیوست.

گولر در طول مدت حضورش در آکادمی فنرباغچه، به دلیل سبک بازی ماهرانه، به سرعت در باشگاه مورد توجه قرار گرفت.  گولر پس از درخشش در تیم زیر ۱۹ ساله‌های فنرباغچه، خود را به عنوان یک چهره کلیدی در تیم فنرباغچه معرفی کرد. در فصل قبل، او بیش از ۱۵۰۰ دقیقه در زمین بازی و نقشی محوری در قهرمانی فنرباغچه در جام حذفی ترکیه ایفا کرد. گل او در پیروزی ۲-۰ مقابل استانبول باشاک شهیر در فینال باعث قهرمانی فنرباغچه شد.

الگوی گولر، الکس دِسوزا است که بیش از هر بازیکن خارجی دیگری برای فنرباغچه به میدان رفت. روزنامه ورزشی «فناتیک» تمجید زیادی از این بازیکن کرد و یک بار در ستایش از او نوشت: چنین بازیکنی هر قرن یک بار به دنیا می آید.

چنین بازیکنی هر قرن یک بار به دنیا می‌آید

خیلی زود لژیونر شو

با توجه به بازی‌های فیزیکی و خشن در لیگ ترکیه،  قد کوتاه و وزن کم او باعث شک و تردیدهایی درباره این بازیکن شده بود تا آنجا که چهره‌های برتر فوتبال ترکیه او را ترغیب کرده‌اند که به خارج از کشور برود. به عنوان مثال، امره بلوز اوغلو، هافبک سابق اتلتیکو مادرید و اینتر گفت: امیدوارم او در تاریخ فوتبال ترکیه ماندگار شود. استعداد او بیشتر از من است. فوتبال ترکیه فیزیکی است، بنابراین من دوست دارم که او هر چه زودتر به یک لیگ اروپایی دیگر برود.

رئال مادرید با این بازیکن ۱۸ ساله تا سال ۲۰۲۹ قرارداد امضا کرده است.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا