بررسی سلامت پوست با دوربین گوشی

گوگل لنز اکنون می‌تواند به عنوان یک ابزار بررسی اولیه پوست عمل کند؛ هر چند هدف از این کار ابداع جایگزینی برای غربالگری پزشکی نیست.

موبنا – به گزارش نیواطلس، گوگل لنز از این پس با دریافت عکس‌های پوست بدن انسان می‌تواند حدس‌های اولیه‌ای در مورد بیماری‌های احتمالی به کاربران ارائه دهد.
گوگل تصاویر دریافتی را با داده‌های موجود در بانک اطلاعاتی خود مطابقت می‌دهد تا بتواند اطلاعاتی را در مورد مشکل ایجاد شده ارائه کند. این اطلاعات در قالب چند عکس با شرحی در مورد عفونت‌های پوستی ارائه می‌شود.
در حالی که قطعا قرار نیست از این روش بررسی به جای درمان و تشخیص حرفه‌ای استفاده شود، اما می‌تواند اطلاعات بسیار بیشتری را در مورد هر گونه نگرانی به کاربران ارائه دهد، به خصوص اگر مراجعه به پزشک به هر علت دشوار باشد.
استفاده از این روش به حفظ حریم خصوصی اشخاص نیز کمک می‌کند. با این حال، جزئیات هر فعالیت در بخش خدمات ابری گوگل ذخیره می‌شود، بنابراین اگر در مورد بایگانی شدن سابقه پزشکی خود در اینترنت حساس هستید، ابتدا باید قابلیت ذخیره داده‌های بخش لنز گوگل را در بخش Web & App Activity حساب کاربری خود از کار بیندازید.

 منبع: فارس

دکمه بازگشت به بالا