۶ قانون مهم برای مقابله با نفوذ هکرها از طریق وای فای عمومی

مقامات دولت آمریکا اعلام کرده‌اند؛ عدم رعایت این قوانین مهم، کاربران گوشی‌های هوشمند را در معرض خطر حمله مجرمان سایبری و هکرها قرار می‌دهد. به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از روزنامه سان، بر کسی پوشیده نیست کسانی که تلفن و ابزارهای موجود در یک فضای عمومی دارند،  برای دسترسی به داده‌ها  شبکه محلی …

مقامات دولت آمریکا اعلام کرده‌اند؛ عدم رعایت این قوانین مهم، کاربران گوشی‌های هوشمند را در معرض خطر حمله مجرمان سایبری و هکرها قرار می‌دهد.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از روزنامه سان، بر کسی پوشیده نیست کسانی که تلفن و ابزارهای موجود در یک فضای عمومی دارند،  برای دسترسی به داده‌ها  شبکه محلی را  به جای استفاده از طرح اینترنت تلفن همراه خود، انتخاب خواهند کرد.  با این حال، کمیسیون ارتباطات فدرال در اخیرا هشدار داد که وای فایعمومی یک انتخاب خطرآفرین است. این کمیسیون هشدار می‌دهد: اگر مراقب نباشید، یک هکر می تواند در عرض چند ثانیه به اتصال شما دسترسی پیدا کند.

انجام این کار به طور بالقوه می‌تواند اطلاعات حساس ذخیره شده در دستگاه شما و در حساب‌های آنلاین را در معرض خطر قرار دهد، به همین دلیل شش قانون اساسی وجود دارد که کاربران آیفون و اندروید باید برای محافظت از خود از آن‌ها پیروی کنند.

بررسی اعتبار وای فای

در گزارشی که کمیسیون ارتباطات فدرال در این باره ارائه داده است به این نکته اشاره شده که بررسی اعتبار منبع «وای فای» عمومی ضروری است. گاهی اوقات، بیش از یک «هات اسپات» می‌تواند در یک مرکز نزدیک ظاهر شود و کاربران تلفن را در پیدا کردن منبع صحیح گیچ کند.صحبت با کارکنان برای تأیید نقطه اتصال Wi-Fi مناسب می تواند به جلوگیری از دسترسی هکرها و کلاهبرداران به اطلاعات شخصی کمک کند.

اطمینان از وجود HTTPS پیش از آدرس‌های اینترنتی

بررسی URL صفحات وب که کاربران در یک شبکه وای فای عمومی باز می‌کنند، چیزهای زیادی را نشان می‌دهد. اگر «https» قبل از آدرس‌ها فهرست شده باشد، به این معنی است که اطلاعات و داده‌های ارسالی شما رمزگذاری شده است. این بدان معناست که شبکه وای فای حداقل به اندازه کافی قابل اعتماد است تا از داده ها در هنگام مرور محافظت کند.

دانلود برنامه حفاظتی جانبی

کمیسیون ارتباطات فدرال توصیه می‌کند که کاربران آیفون و اندروید برای مواقعی که به شبکه‌های Wi-Fi عمومی متصل می‌شوند، یک برنامه حفاظتی جانبی را نیز دانلود کنند. یک برنامه جانبی نصب کنید که مرورگرهای وب را مجبور می‌کند هنگام اتصال به وب سایت‌ها از رمزگذاری استفاده کنند. این امر حتی برای وب سایت‌های شناخته شده و بزرگتر نیز مناسب است، زیرا آن‌ها معمولا ارتباطات را در پلتفرم خود رمزگذاری نمی کنند.

خاموش کردن اتصال خودکار

کمیسیون ارتباطات فدرال بر این نکته نیز تاکید دارد که کنترل نحوه و زمان اتصال شما به شبکه‌های عمومی نیز بسیار مهم است. کاربران آیفون و اندروید بهتر است هر تنظیماتی را که به طور خودکار دستگاه‌هایشان را به شبکه های Wi-Fi عمومی متصل می‌کند، خاموش کنند. این به کاربران امکان کنترل بیشتری بر مکان و زمان اتصال می‌دهد.

وی پی ان

به گفته کمیسیون ارتباطات فدرال، «شبکه‌های خصوصی مجازی» (VPN) نیز گزینه ای عالی برای محافظت و رمزگذاری داده‌های شخصی هستند. این شبکه‌ها تمام انتقالات بین دستگاه شما و اینترنت را رمزگذاری می کند. با کارفرمای خود مشورت کنید تا ببینید آیا آن‌ها برای اهداف کاری ارائه می شوند یا خیر، زیرا بسیاری از شرکت‌ها این سرویس را ارائه می‌دهند.

استفاده از اینترنت تلفن همراه

استفاده از اینترنت تلفن همراه به جای وای فای عمومی، از نظر مقامات، همیشه انتخاب بهتری در هنگام مدیریت اطلاعات خصوصی یا حساس است.  پس از مدیریت انتقال اطلاعات خصوصی، بازگشت به استفاده از Wi-Fi عمومی مناسب است.

دکمه بازگشت به بالا